PATRICIA CORNWELL
WYSPA PSÓW
Oryg. "The Isle of The Dog" (wyd. w USA 2002r.)
Premiera 30 maja 2006, wyd. Prószyński i S-ka

Sensacyjna komedia pomyłek - czarny humor, zbrodnia i political fiction.

Świat policjantów, jakiego dotychczas nie widzieliście. Patricia Cornwell prześciga samą siebie prezentując prześmiewczą opowieść o codziennej pracy ludzi w błękitnych mundurach.
Gubernator stanu Wirginia nakazuje, by na wszystkich drogach i autostradach namalowano pasy sygnalizujące ograniczenie prędkości pojazdów i zarazem ostrzega piratów drogowych, by uważali na specjalny monitoring - od tej chwili policjanci będą kontrolować kierowców z helikopterów.

W odpowiedzi na tę akcję mieszkańcy niedużej wyspy Tangier (tytułowej Wyspy Psów), położonej 14 mil od wybrzeży stanu, wypowiadają władzom wojnę niemal doprowadzając do secesji.

Judy Hammer, od niedawna komendant Policji Stanu Wirginia, oraz Andy Brazil, jej podwładny, ale i zaufany człowiek, próbują ratować sytuację chroniąc mieszkańców stanu przed politykami i vice versa w tej doskonałej, choć mrocznej komedii pomyłek.

"Wyspa Psów" nie jest typową powieścią Patricii Cornwell, autorki znanej dzięki świetnej serii policyjnych thrillerów z doktor Kay Scarpettą, mimo iż główni bohaterowie pojawili się już we wcześniejszych jej książkach ("Krzyż Południa" i "Gniazdo szerszeni"). W galerii dziwnych i intrygujących postaci znajdziemy tu zwariowaną szajkę złodziei, morderczynię o urodzie anioła oraz niedowidzącego gubernatora z problemami gastrycznymi i rodzinnymi...


Patricia Cornwell jest autorką bestsellerowych powieści sensacyjnych, takich jak: "Predator" (najnowsza), "Śmiertelny koktajl", "Kuba Rozpruwacz. Portret zabójcy" i "Ostatni Posterunek".
"Post mortem", jej wcześniejsza książka, to jedyna powieść, która w jednym roku zdobyła kilka najważniejszych (dla autora thrillerów) nagród: Edgar, Creasey, Anthony i Macavity oraz francuską Prix du Roman d'Aventure. Natomiast cenione wyróżnienie Dagger Award za najlepszy kryminał roku 1993 przyznano innemu tytułowi Cornwell, "Z nadmiernym okrucieństwem".
Wykreowana przez pisarkę bohaterka serii książek, medyk sądowy, dr Kay Scarpetta, zdobyła w 1999 roku nagrodę Sherlocka dla najlepszego detektywa stworzonego przez amerykańskiego autora.
Patricia Cornwell kieruje jednym z wydziałów amerykańskiej Narodowej Akademii Medycyny Sądowej.

Renata Smolińska

Podyskutuj o książce

Kup w:
Znajdź na aukcji: AUKCJE ŚWISTAK.PL: KRYMINAŁY

:: Beletrystyka
:: Podręczniki
:: Wspomnienia
:: Kryminały
:: Inne
:: Po angielsku

W dziale "Popularne":
:: As w rękawie
:: Adwokat
:: Colorado Kid
:: Cień znad jeziora
:: Decathexis
:: Deja Dead
:: Diabelska przypadłość
:: Giń
:: Kryminały
:: Krwawe zbrodnie
:: Komisarz Maciejewski
:: Kości w proch
:: Koszmar na miarę
:: Nagie kości
:: Największa przyjemność świata
:: Okruchy śmierci
:: Predator
:: Poniedziałkowa żałoba
:: Pogrzebane tajemnice
:: Śmiertelny koktajl
:: Śmierć za dnia
:: Ślad
:: Uwikłany
:: Wyspa Psów
:: Zegarmistrz
:: Zabójcza podróż
:: Zakopane: Luftkurort 1940

:: Jak odczytać fałszywe dokumenty i numery VIN
:: DISCOVERY - Zbrodnie, które wstrząsnęły światem
:: Człowiek z Maree
:: Tajemnica Gatton
:: Tutoriale kryminalistyczne

:: NOWE! Puzzle

:: Przygody detektywa Maxa

:: Quiz
:: VIII Edycja Konkursu Wiedzy Kryminalistycznej im. prof. Brunona Hołysta
:: Test wiedzy o historii medycyny
:: Test wiedzy o kryminalistyce i medycynie sądowej
:: Układanka
:: Zagadki kryminalne

"Stare chińskie przysłowie mówi: jeżeli nie wiesz co powiedzieć, to powiedz stare chińskie przysłowie. — Terry Pratchett"


GALIEL@WEBGROUP 2005