Pauline Rowson

UWIKŁANY

Trafił do więzienia za milionową kradzież. Choć twierdził, że jest niewinny, dowody wskazywały inaczej. Uwierzyli im wszyscy - żona, dawni przyjaciele, policja... Po wyjściu z więzienia Aleks chce za wszelką cenę odzyskać dobre imię. W tym celu musi odnaleźć człowieka, który go wrobił. Jednak ci, którzy mogą wiedzieć cokolwiek o tajemniczym Andoverze, giną zanim Aleks do nich dotrze. Wszystkie ślady znowu wskazują na niego... Po piętach depcze mu policja, a dawni kumple z więzienia grożą śmiercią jego synom, jeżeli Aleks nie podzieli się z nimi łupem. Zaczyna się wyścig z czasem. Kto będzie szybszy? Andover, przedstawiciele prawa czy bandyci? Aleksowi pozostało niewiele czasu.

Pauline Rowson wychowała się w Portsmouth. Tam też toczy się akcja jej powieści kryminalnych, których bohaterami są inspektor Andy Horton i sierżant Barney Cantelli. Przez wiele lat prowadziła swoją własną agencję marketingową i public relations. Jest również prelegentką nad konferencjach o tej tematyce, oraz autorką wielu poradników na temat marketingu, samodoskonalenia się i motywacji. Mieszka w hrabstwie Hampshire. Uzależnienie od morza sprawia, że przebywanie z dala od niego, bez względu na okres rozłąki, wywołuje u niej nostalgię.

PRZECZYTAJ FRAGMENT:

Istnieje rzeczywistość przed i po - jak w jednej z tych reklam o odchudzaniu, których pełno w gazetach i magazynach. Tylko że moje przed i po nie miały nic wspólnego z dietą, chyba że wziąć pod uwagę więzienny wikt. Zanim trafiłem do pudła, byłem pewnym siebie, odnoszącym sukcesy człowiekiem. Miałem rodzinę
i karierę zawodową. Miałem przyjaciół. To było przed...
A po? Cóż, oto stoję przed Camp Hill na Wyspie Wight odurzony zapachem spalin benzyny i ropy, niepewny, blady i przygarbiony.
Przez czterdzieści dwa miesiące, jeden tydzień i dwa dni marzyłem o tej chwili. Teraz, kiedy nadeszła, poczułem, jak ogarnia mnie panika, przez którą omal nie zawróciłem pod bramę Camp Hill z błaganiem, aby pozwolili
mi wrócić. Bóg jeden wie, co muszą odczuwać
skazani na dożywocie!
- Hej, Alex! Tutaj.
Wziąłem się w garść i ruszyłem w stronę czarnego mercedesa.
"Przypomnij sobie, kim byłeś" - powiedziałem sobie.

Problem w tym, że tamten Alex Albury zniknął pewnego wrześniowego dnia, kiedy wcześnie rano gliny wpadły do mojego domu nad rzeką Hamble, by aresztować mnie za coś, czego nie zrobiłem.

Wsiadłem do samochodu i zerknąłem na mojego prawnika. Miles zdawkowo skinął do mnie głową i włączył się do ruchu. Nie rozmawialiśmy, ale im dalej byliśmy od więzienia, mój oddech stawał się bardziej miarowy.
Puls wyrównał i poczułem, jak spływa ze mnie napięcie. Jechaliśmy w górę Brading Down. Zaparło mi oddech na widok migoczącego w oddali błękitu cieśniny
Solent. Wtedy już wiedziałem, że bez względu na wszystko odnajdę Jamesa Andovera. Zapytam go, dlaczego mnie wrobił. A potem go zniszczę, tak jak on zniszczył mnie.

Podyskutuj o książce

 

Kup w:
Znajdź na aukcji: AUKCJE ŚWISTAK.PL: KRYMINAŁY
:: Beletrystyka
:: Podręczniki
:: Wspomnienia
:: Kryminały
:: Inne
:: Po angielsku

W dziale "Popularne":
:: As w rękawie
:: Adwokat
:: Colorado Kid
:: Cień znad jeziora
:: Decathexis
:: Deja Dead
:: Diabelska przypadłość
:: Giń
:: Kryminały
:: Krwawe zbrodnie
:: Komisarz Maciejewski
:: Kości w proch
:: Koszmar na miarę
:: Nagie kości
:: Największa przyjemność świata
:: Okruchy śmierci
:: Predator
:: Poniedziałkowa żałoba
:: Pogrzebane tajemnice
:: Śmiertelny koktajl
:: Śmierć za dnia
:: Ślad
:: Uwikłany
:: Wyspa Psów
:: Zegarmistrz
:: Zabójcza podróż
:: Zakopane: Luftkurort 1940

:: Jak odczytać fałszywe dokumenty i numery VIN
:: DISCOVERY - Zbrodnie, które wstrząsnęły światem
:: Człowiek z Maree
:: Tajemnica Gatton
:: Tutoriale kryminalistyczne

:: NOWE! Puzzle

:: Przygody detektywa Maxa

:: Quiz
:: VIII Edycja Konkursu Wiedzy Kryminalistycznej im. prof. Brunona Hołysta
:: Test wiedzy o historii medycyny
:: Test wiedzy o kryminalistyce i medycynie sądowej
:: Układanka
:: Zagadki kryminalne

"Maska chroni lepiej niż przyłbica." - J. Bester


GALIEL@WEBGROUP 2005