PREDATOR - najnowszy thriller Patricii Cornwell ukazał się w Stanach Zjednoczonych 25 października 2005 roku. Od tego dnia nie schodzi z list bestsellerów za Oceanem (przede wszystkim listy bestsellerów New York Timesa).

To kolejna wspaniała powieść w serii, której bohaterką jest doktor Kay Scarpetta, autorstwa jednej z najpoczytniejszych pisarek w Ameryce.

Dr Kay Scarpetta, obecnie niezależny konsultant National Forensic Academy (Narodowej Akademii Medycyny Sądowej) na Florydzie, zajmuje się tym razem sprawą, której tropy prowadzą z gorącej Florydy do zaśnieżonego Bostonu. Kryminalna zagadka od samego początku okazuje się niebezpieczna dla pani doktor i niezwykle trudna do rozwikłania.

Psychologiczne klucze, jakimi posługuje się bohaterka i jej współpracownicy: Pete Marino, Benton Wesley oraz ekscentryczna siostrzenica Lucy Farinelli - nasuwają podejrzenia, że ktoś na nich poluje, ktoś sprytny, wybitnie inteligentny i bardzo groźny. Mimo wszystko Kay nie rezygnuje z podjętej sprawy i pragnie poznać tajemnicę Drapieżnika...

PREDATOR po raz kolejny dowodzi, iż Patricia Cornwell ma niewielu konkurentów w kreowaniu przerażających i intrygujących historii sensacyjnych. Niezawodnie potrafi oczarować miłośników gatunku siłą swego talentu i wiedzy z zakresu kryminalistyki oraz medycyny sądowej.

W Polsce książka ukaże się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka na jesieni 2006 roku, wcześniej w marcu 2006 inny tytuł tej autorki trafi na polski rynek: "The Isle of Dog" ("Wyspa psów").

Patricia Cornwell jest autorką bestsellerowych powieści sensacyjnych, takich jak: "Trace" (najnowsza), "Śmiertelny koktajl", "Kuba Rozpruwacz. Portret zabójcy" i "Ostatni Posterunek". "Post mortem", jej wcześniejsza książka, to jedyna powieść, która w jednym roku zdobyła kilka najważniejszych dla autora thrillerów nagród: Edgar, Creasey, Anthony i Macavity oraz francuską Prix du Roman d'Aventure. Natomiast cenione wyróżnienie Dagger Award za najlepszy kryminał roku 1993 przyznano innemu tytułowi Cornwell - "Z nadmiernym okrucieństwem".

Wykreowana przez pisarkę bohaterka serii książek, medyk sądowy, dr Kay Scarpetta, zdobyła w 1999 roku nagrodę Sherlocka dla najlepszego detektywa stworzonego przez amerykańskiego autora.

Patricia Cornwell kieruje wydziałem Stosowanej Medycyny Sądowej przy Narodowej Akademii Medycyny Sądowej.

Renata Smolińska

Podyskutuj o książce

Kup w:
Znajdź na aukcji: AUKCJE ŚWISTAK.PL: KRYMINAŁY

:: Beletrystyka
:: Podręczniki
:: Wspomnienia
:: Kryminały
:: Inne
:: Po angielsku

W dziale "Popularne":
:: As w rękawie
:: Adwokat
:: Colorado Kid
:: Cień znad jeziora
:: Decathexis
:: Deja Dead
:: Diabelska przypadłość
:: Giń
:: Kryminały
:: Krwawe zbrodnie
:: Komisarz Maciejewski
:: Kości w proch
:: Koszmar na miarę
:: Nagie kości
:: Największa przyjemność świata
:: Okruchy śmierci
:: Predator
:: Poniedziałkowa żałoba
:: Pogrzebane tajemnice
:: Śmiertelny koktajl
:: Śmierć za dnia
:: Ślad
:: Uwikłany
:: Wyspa Psów
:: Zegarmistrz
:: Zabójcza podróż
:: Zakopane: Luftkurort 1940

:: Jak odczytać fałszywe dokumenty i numery VIN
:: DISCOVERY - Zbrodnie, które wstrząsnęły światem
:: Człowiek z Maree
:: Tajemnica Gatton
:: Tutoriale kryminalistyczne

:: NOWE! Puzzle

:: Przygody detektywa Maxa

:: Quiz
:: VIII Edycja Konkursu Wiedzy Kryminalistycznej im. prof. Brunona Hołysta
:: Test wiedzy o historii medycyny
:: Test wiedzy o kryminalistyce i medycynie sądowej
:: Układanka
:: Zagadki kryminalne

"Stare chińskie przysłowie mówi: jeżeli nie wiesz co powiedzieć, to powiedz stare chińskie przysłowie. — Terry Pratchett"


GALIEL@WEBGROUP 2005