Kathy Reichs "Deja Dead"

Temperance Brennan niedawno sprowadziła się do Quebeku. Za każdym razem, kiedy planuje zrobić sobie wolny weekend, praca staje jej na przeszkodzie.
Jej szef zleca jej zbadanie brutalnego zabójstwa: w plastykowych workach na śmieci znaleziono porąbane na kawałki ciało młodej kobiety. Tempe zaczyna śledztwo, które okazuje się być drzwiami do koszmaru. Praktycznie codziennie znajdywane są nowe zwłoki, a ona i jej zespół próbują odnaleźć mordercę lub stworzyć jego portret psychologiczny. Co rusz badają nowe zwłoki, szukając jakichś wskazówek. Śledztwo prowadzi do miejsc o których Temperance nie chciałaby wiedzieć i koncentruje się wokół prostytutek. Choć szybko rozpoznaje pewien wzór, policjant Luc Claudel i inni detektywi nie podzielają jej opinii, że mają do czynienia z seryjnym mordercą. Jak się okazuje, pośród prostytutek swoje własne śledztwo prowadzi Gabby, psycholog i przyjaciółka Tempe ze studiów. Udając jedną z "cór Koryntu" wplątała się w poważną aferę i prosi Tempe o pomoc, po czym znika.

Ta z początku jest rozłoszczona (Gabby zawsze była odrobinę postrzelona), ale wkrótce zaczyna się poważnie niepokoić. W końcu jednak udaje się zebrać dość szczegółów, aby policja sformowała specjalną grupę, przeznaczoną do schwytania mordercy.

 


 

Pragnę podkreślić, że na podstawie powieści Kathy Reichs, m.in. również "Deja Dead" powstał serial "Bones", tłum. - "Kości", emitowany obecnie na antenie tvn-u. Kości - amerykański serial telewizyjny produkcji Fox Broadcasting Company oparty na książkach kryminolog-antropolog Kathy Reichs, będącej jednocześnie producentką serialu. W roli antropolog Temperance Brennan pracującej w Jeffersonian Institute (wzorowanym na Smithsonian Institution) występuje Emily Deschanel, jej partnerem jest agent specjalny FBI Seeley Booth, którego gra David Boreanaz. W zespole antropologów pracuje artystka-plastyk Angela Montenegro (Michaela Conlin). Odsyłam też na stronę internetową autorki: http://www.kathyreichs.com/welcome.htm

<< Kathy Reichs

Podyskutuj o książce

Kup w:
Znajdź na aukcji: AUKCJE ŚWISTAK.PL: KRYMINAŁY
:: Beletrystyka
:: Podręczniki
:: Wspomnienia
:: Kryminały
:: Inne
:: Po angielsku

W dziale "Popularne":
:: As w rękawie
:: Adwokat
:: Colorado Kid
:: Cień znad jeziora
:: Decathexis
:: Deja Dead
:: Diabelska przypadłość
:: Giń
:: Kryminały
:: Krwawe zbrodnie
:: Komisarz Maciejewski
:: Kości w proch
:: Koszmar na miarę
:: Nagie kości
:: Największa przyjemność świata
:: Okruchy śmierci
:: Predator
:: Poniedziałkowa żałoba
:: Pogrzebane tajemnice
:: Śmiertelny koktajl
:: Śmierć za dnia
:: Ślad
:: Uwikłany
:: Wyspa Psów
:: Zegarmistrz
:: Zabójcza podróż
:: Zakopane: Luftkurort 1940

:: Jak odczytać fałszywe dokumenty i numery VIN
:: DISCOVERY - Zbrodnie, które wstrząsnęły światem
:: Człowiek z Maree
:: Tajemnica Gatton
:: Tutoriale kryminalistyczne

:: NOWE! Puzzle

:: Przygody detektywa Maxa

:: Quiz
:: VIII Edycja Konkursu Wiedzy Kryminalistycznej im. prof. Brunona Hołysta
:: Test wiedzy o historii medycyny
:: Test wiedzy o kryminalistyce i medycynie sądowej
:: Układanka
:: Zagadki kryminalne

"Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy" - prawo Murphiego


GALIEL@WEBGROUP 2005