strona: << poprzednia|| 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ||następna>>

R. Holmes (1996) w pozycji Profiling Violent Crime określił powiązania pomiędzy zachowaniem na miejscu przestępstwa i typem mordercy:

  Wizjoner Misjonarz Hedonista zorientowany na komfort Zabójca z lubieżności Zabójca zorientowany na emocje Maniak mocy i władzy
Kontrola nad miejscem zbrodni
"Nazabijanie" (overkill) - zadawanie więcej ciosów niż potrzeba do uśmiercenia
Tortury
Przemieszczenie zwłok
Specyficzny wybór ofiar
Używanie broni w zabójstwie
Wcześniejsze relacje z ofiarą
Znajomość ofiary
Zboczenie seksualne
Używanie broni podczas tortur
Duszenie
Nekrofilia

PRZYPADKI Z HISTORII:

WIZJONER - William Heirens - działał w latach 1942-1946. Był 17- letnim studentem Uniwersytetu Chicago, kiedy zamordował 3 kobiety. Dostawał się do ich mieszkań, zabijał i kaleczył ciała. Na ścianach zostawiał napisy w stylu: "W imię niebios, schwytajcie mnie zanim zabiję znowu, nie mogę kontrolować siebie samodzielnie " Despotyczna matka wmówiła Wiliamowi, że jego płeć jest brudna. Heirens twierdził, że czuł się chory za każdym razem kiedy dotknął kobiety. Był znakomitym włamywaczem, zgromadził wywołującą głębokie wrażenie kolekcję broni palnej i kobiecej bielizny. Zaaresztowany podczas jednego z włamań, tłumaczył, że to nie on, ale jego alter ego "George Murman" przejmował kontrolę i mordował. Sąd nie uwierzył w te wyjaśnienia i to jego skazał na potrójną karę śmierci.

 

MISJONARZ - Carroll Cole - działał pomiędzy 1971-1980, 40 - letni pijak z San Diego, który odwiedzał także Las Vegas. Twierdził, że zabił 35 "nierządne kobiety " w kilku stanach: Kalifornia, Nevada, Teksas, Wyoming, i Oklahoma, dlatego, że one przypominały matkę. Większa część ofiar była duszona na parkingach, potem morderca zabierał je do domu aby spać z ich zwłokami. Nieudana próba obrony powołująca się na chorobę psychiczną zawiodła i Cole został skazany na karę śmierci przez zastrzyk trucizny.

HEDONISTA - Zabójca z lubieżności - Wayne Boden (1968-1972 ) znany jako "Wampir gwałciciel" był 26 - letnim ujmującym młodym człowiekiem z Montrealu, który zabił 5 młodych kobiet. Ciała ofiar były znajdowane nagie i uduszone w ich mieszkaniach, ale nie było żadnych oznak walki. Wayne zostawiał zawsze ślad ugryzienia na lewej piersi ofiary.

HEDONISTA - Zabójca zorientowany na emocje - Randy Woodfield (1980-1981 ) znany jako "I - 5 Morderca " był 30- letnim handlowcem w Salem, Stan Oregon, który zgwałcił 60 kobiety i zabił co najmniej 18 innych.

strona: << poprzednia|| 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ||następna>>
Skomentuj artykuł na forum

:: Jak odczytać fałszywe dokumenty i numery VIN
:: DISCOVERY - Zbrodnie, które wstrząsnęły światem
:: Człowiek z Maree
:: Tajemnica Gatton
:: Tutoriale kryminalistyczne

:: NOWE! Puzzle

:: Przygody detektywa Maxa

:: Quiz
:: VIII Edycja Konkursu Wiedzy Kryminalistycznej im. prof. Brunona Hołysta
:: Test wiedzy o historii medycyny
:: Test wiedzy o kryminalistyce i medycynie sądowej
:: Układanka
:: Zagadki kryminalne

"W piątek pobożni kanibale zjadają rybaków." - Żarko Petan


GALIEL@WEBGROUP 2005