Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
KALU
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 10, 2006 20:27 Pobierz post   agatha chrieste

Czy agatha chrieste to dobra autorka książek kryminalnych.Chciałbym którąś przeczytac-jakieś rady :?:

POZDROWIENIA

Ostatnio zmieniony przez zbych Wto Paź 30, 2007 17:34, w całości zmieniany 1 raz  

bros 

Wysłany: Pią Lut 10, 2006 20:36 Pobierz post   Re: Agatka

KALU napisał/a:
Czy agatha chrieste to dobra autorka książek kryminalnych.Chciałbym którąś przeczytac-jakieś rady :?:

POZDROWIENIA

Te ksiazki były dobre 40 lat temu. Teraz nie ma już takich detektywów i przestępców :)

MATRIX 

Wysłany: Pią Lut 10, 2006 20:36 Pobierz post   Re: Agatka

KALU napisał/a:
Czy agatha chrieste to dobra autorka książek kryminalnych?

Wszystko uzaleznione od tego, czego szukasz? Dla mnie jedna z najlepszych.

No i ... nie karmię trolli!

bros 

Wysłany: Sob Lut 11, 2006 01:09 Pobierz post   Re: Agatka

MATRIX napisał/a:
KALU napisał/a:
Czy agatha chrieste to dobra autorka książek kryminalnych?

Wszystko uzaleznione od tego, czego szukasz? Dla mnie jedna z najlepszych.

:) Ona PISZE klimatyczne ksiązki, nie powiem. Sam przecież przeczytałem kilka. Jesłi ktoś lubi klimaty "z myszką", to ksiażki tej pani są jak najbardziej ok. Odstają jednak okrutnie od dzisiejszych czasów.
Weźmy np. takiego Poirot na dyskotece, albo Pannę MArple tropiącą zabójcę w środowisku dresów... No kicha ...

Dlatego można podejść do tych ksiązek z przymrużeniem oka i po prostu zabawić się intrygą, gdzie NIGDY nie zdarza się, że Twój typ to prawdziwy zabójca :)

[/url]

MATRIX 

Wysłany: Sob Lut 11, 2006 12:16 Pobierz post   Re: Agatka

bros napisał/a:

... ksiażki tej pani (...) odstają jednak okrutnie od dzisiejszych czasów.
Weźmy np. takiego Poirot na dyskotece, albo Pannę MArple tropiącą zabójcę w środowisku dresów... No kicha ...

Dlatego można podejść do tych ksiązek z przymrużeniem oka i po prostu zabawić się intrygą, gdzie NIGDY nie zdarza się, że Twój typ to prawdziwy zabójca :)

I w takim ujęciu zgoda. Faktycznie odstają od dzisiejszych czasów. Ale czy to może je dyskwalifikować? Jestem przekonany, że nie.

Natomiast jeśli chodzi o "budowanie intryg" Autorka jest mistrzynią. Życzyłbym współczesnym autorom takiego "warsztatu".

Pozdrawiam :)

No i ... nie karmię trolli!

kryminalka 
Nowa dusza
Początkująca.

Wysłany: Sob Sie 23, 2008 14:33 Pobierz post   

Bardzo polecam książki Agathy Christie. :mrgreen: Jest to jedna z moich ulubionych pisarek. Jej książki mają wspaniły klimat dawnego kryminału, ale te książki można było czytać 30 lat temu, jak i teraz. :wink:

siva 
Często zagląda
amatorka

Wysłany: Pon Sie 25, 2008 14:35 Pobierz post   

ja rownie polezam , zbieram i kupujwe wszystkie jej ksiazki jak gdziekolwiek je widze bo wiem ze sie nie zawiode :)

Teraz technika jest duzo duzo do przodu ale to wlasnie na takich postaciach jak panna marple i poirot zarowno jak i sherlock holmes mozna nauczyc sie sprytu i sztuki logicznego myslenia i kojarzenia faktow - takie umiejetnosci niegdy sie nie starzeja :)

kryminalka 
Nowa dusza
Początkująca.

Wysłany: Pon Sie 25, 2008 15:09 Pobierz post   

siva napisał/a:
ja rownie polezam , zbieram i kupujwe wszystkie jej ksiazki jak gdziekolwiek je widze bo wiem ze sie nie zawiode :)

Teraz technika jest duzo duzo do przodu ale to wlasnie na takich postaciach jak panna marple i poirot zarowno jak i sherlock holmes mozna nauczyc sie sprytu i sztuki logicznego myslenia i kojarzenia faktow - takie umiejetnosci niegdy sie nie starzeja :)

To prawda. Moją ulubionym bohaterem jest Poirot, cenię go najbardziej. :)

Rózia Nitownica 
Nowa dusza

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 21:49 Pobierz post   

Kiedyś oglądałam bardzo ciekawy program na temat jej książek. Ponoć stosuje ona w nich kilka interesujących zabiegów psychologicznych. Z tego, co pamiętam min. w każdym akapicie jest nagromadzenie jakiegoś słowa, aby czytelnik wiedział, o czym jest akapit i przypadkiem tego nie przeoczył. Jej książki mają określony schemat, który trzyma odbiorcę w napięciu (ale też można łatwo odgadnąć zakończenie, jeśli się ten schemat zna) i cośtam jeszcze, ale nie pamietam. Jak sobie przypomnę zrobię edit.
Ponoć jej książki są trzecie na świecie co do popularności. Po Biblii i Szekspirze. :)

Ostatnio zmieniony przez Rózia Nitownica Wto Cze 30, 2009 21:49, w całości zmieniany 1 raz  

Maianna 
Nowa dusza

Wysłany: Wto Cze 30, 2009 22:25 Pobierz post   

Uwielbiam jej książki :) powoli zaczynam je kolekcjonować. Fajnie tak usiąść z litrowym kubkiem herbatuni w łapce i wczuć się w "ten" klimat :) )) (ten no bo cóż... nie są to "nasze" czasy z dzielnym Horatio (to nie ironia aby nie było :P ) na czele wszystkich tropicielów zbrodni.

Rózia Nitownica 
Nowa dusza

Wysłany: Wto Cze 30, 2009 22:29 Pobierz post   

Mam pokaźną kolekcję jej ebooków (93 sztuki :D ). Marianno, chcesz? Może ktoś inny by reflektował? :) Napiszcie na PW, nie zaśmiecajmy wątku.

[ Dodano: Sro Lip 01, 2009 10:56 pm ]
Tak w ogóle w temacie jest błąd przy nazwisku- powinno być Agatha Christie. Proszę, niech ktoś to zmieni :)

BlackBanan 
Często zagląda

Wysłany: Czw Sie 27, 2009 19:36 Pobierz post   

Zagląda ktoś tu jeszcze? ;)
Uwielbiam Agathę Christie. :D Najbardziej lubię Herculesa Poirota. Ta jego zarozumiałość jest urocza. ^^ I choć wątpię, żeby w prawdziwym życiu mogło się zdarzyć tak, jak w jego przygodach- Poirot siada w fotelu i poprzez tylko i wyłącznie dedukcję dochodzi do rozwiązania- to niezwykle cenię książki Agathy Christie.
Kiedyś dojdę do momentu, w którym stwierdzę, że przeczytałam wszystkie dostępne książki Christie. I co ja wtedy zrobię...? Aż się boję o tym myśleć. :P
Jaką jej książkę lubicie najbardziej? Ja ,,Morderstwo w Orient Expressie". :D

Rain 
Nowa dusza

Wysłany: Pią Sty 22, 2010 22:07 Pobierz post   

BlackBanan napisał/a:
Jaką jej książkę lubicie najbardziej? Ja ,,Morderstwo w Orient Expressie". :D

Chyba się z tobą zgodzę, chociaż jest na równi z "Kurtyną".

Uwielbiam jej książki. Aktualnie jestem w trakcie "Pięciu Małych Świnek" jej autorstwa. Poirot to oczywiście moja ulubiona postać kryminałów. Chociaż od czasy do czasu dobrym Holmes'em nie pogardzę.

skowron 
Nowa dusza

Wysłany: Sob Sty 23, 2010 08:37 Pobierz post   

Osobiście uważam "Dziesięciu małych Murzynków" za najlepszą książkę w swoim gatunku, jaką kiedykolwiek napisano. Sama Agatha mówiła, że trudności z intrygą były trudne do wyobrażenia i miesiącami dopracowywała szczegóły.

Tygryska 
Nowa dusza
czarownica

Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 14:57 Pobierz post   

nie wiem czy "Dziesięciu..." jest najlepsza ksiażką Agathy, ale na pewno jest inna - bardziej przerażająca i chwilami nawet makabryczna
zapada w pamięć - czytałam ja ładnych kilka(o ile nie -naście :( ) lat temu a nadal o niej pamietam :)
osobiście wolę chyba panne Marple - uwielbiam ten moment, kiedy mila starsza pani tłumaczy doświadczonym inspektorom/oficerom czy jak ich tam zwal, w jaki sposób rozwiązała zagadkę, porównując sprawe do jakiegoś banalnego zdarzenia z St. Mary Mead (chyba tak się nazywala wioska, w której mieszkala?) :grin:

Odpowiedz do tematu