Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Wysłany: Pon Lip 03, 2017 16:34 Pobierz post   Czy nadal mamy dobrych śledczych?

Witam! Po latach nieobecności, zawirowań w moim życiu, wielkich zmianach i odkopaniu loginu i hasła oto powracam. Ja. W całej okazałości. Cieszy mnie fakt, że z niektórymi udaje się utrzymać kontakt poza forum, żal że niektórzy po latach twierdzą, że nie chcą cię znać. Więc natchnięta taką myślą w mojej głowie zrodziła się kolejna zagadka. Zobaczymy czy mój zużyty mózg jest w formie i czy nowy narybek jest równie dobry jak starzy wyjadacze.

Zaczynajmy więc. Jest zima roku pańskiego 2015, zbliża się Boże narodzenie, wszyscy w dobrych nastrojach. No może poza trupem znalezionym w dzielnicy Stogi w Gdańsku.

shadowsniper 
Stara wiara

Wysłany: Pon Lip 03, 2017 17:48 Pobierz post   

Jezuuuu znowu ten Gdańsk :mrgreen: parametry?otoczenie billingi? Świadkowie? Ślady świadczące o transporcie? No i oczywiście przyczyna zgonu jeśli jest oczywistą

Walczę z reklamami w stopkach, trudno, takie mam hobby...

maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Wysłany: Wto Lip 04, 2017 01:31 Pobierz post   

shadowsniper napisał/a:

Jezuuuu znowu ten Gdańsk :mrgreen:

Ej mieszkam tutaj dopiero 9 miesięcy!

parametry?

Chłopak lat ok. 20, bez dokumentów, rasa biała, 175 cm, ok. 80 kg. Czas zgonu jakieś 12 godzin przed znalezieniem.

otoczenie

Znaleziono go na nieuzytkach przy dzialkach. Masa krzaków, trawy, jakiś ścieg wodny.

billingi?

Jak znajdziemy telefon.

Świadkowie?

Tylko kobieta, która znalazła ciało.

Ślady świadczące o transporcie?

Ziemia jest zamarznięta, na razie nic nie znaleziono, ale tak, prawdopodobnie był przeniesiony.

No i oczywiście przyczyna zgonu jeśli jest oczywistą

Prawdopodobnie brak kawałka czaszki i mózgu.

docent 
Zadomowiony

Wysłany: Czw Lip 06, 2017 10:20 Pobierz post   

nie marudaj, mnie niektórzy nie chcą znać już po pierwszym kontakcie hahahaha
łoooooooo trepana ktoś zapodał? a o której go znaleziono? puścić foto po mediach, że identyfikacja potrzebna, burkiem przewąchać teren, może ktoś zgłosił/zgłosi zaginięcie, jak był ubrany? jakie mógł robić wrażenie za życia na pierwszy rzut oka?

Kryminalistyk 
Prawie zadomowiony
Zabójstwo...

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 09:38 Pobierz post   

A cóż ja mam powiedzieć??

Ale zagadki kryminalne są świetne! :roll:

shadowsniper 
Stara wiara

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 09:41 Pobierz post   

charakter rany? daktyloskopia i DNA, może był notowany? oczywiście piesek i okoliczny monitoring. Z mediami bym się wstrzymał do czasu zakończenia czynności sprawdzających. Media to ostateczność zawsze. Przeszukanie okolicznych parkingów, może zostawił pojazd.

maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Wysłany: Nie Lip 09, 2017 13:54 Pobierz post   

nie marudaj, mnie niektórzy nie chcą znać już po pierwszym kontakcie hahahaha

Ja tam zawsze Cię lubiłam ;P

łoooooooo trepana ktoś zapodał?
Tak to wygląda,

a o której go znaleziono?
6:30

puścić foto po mediach, że identyfikacja potrzebna
Poszło, czekamy na info zwrotne.

Burkiem przewąchać teren,
Burek się kręci, ale doprowadził nas w końcu do przystanku autobusowego

może ktoś zgłosił/zgłosi zaginięcie,
Nic.

jak był ubrany?
Dzinsy i T-shirt zespołu metalowego, bez skarpetek i butow

jakie mógł robić wrażenie za życia na pierwszy rzut oka?
Student?

harakter rany?
Rana typowo pourazowa, wygląda raczej jakby walnąć głową o krawężnik niż dostał młotkiem.

daktyloskopia i DNA, może był notowany?
Niestety nie był.

oczywiście piesek i okoliczny monitoring.
Monitoringu brak, piesek jak wyzej

Z mediami bym się wstrzymał do czasu zakończenia czynności sprawdzających. Media to ostateczność zawsze.
Poszło tylko info, że znaleziono osobę, poszukujemy identyfikacji. Zdjęcia nie wskazują na to, że nie żyje.

Przeszukanie okolicznych parkingów, może zostawił pojazd.
Niestety nic

docent 
Zadomowiony

Wysłany: Pon Lip 10, 2017 08:11 Pobierz post   

no dobra jak bureł doszedł do przystanku to przejrzyjmy jakie autobusy tam zawijają i namierzyć oraz przepytać kierowców autobusów , zatem wycieczka do centrali, a moze w autobusie był monitoring już ...

jak go znaleźli o6:30 to gdzieś koło 18 dnia poprzedniego go zoperowano :mrgreen: czy można wykluczyć, że to wypadek? łot śliznął się biedaczyna na lodzie, pacnął głową o chodnik mózg wyskoczył a do rana zjadły go np.:bożonarodzeniowe szczury...

nieużytki przy działkach......sprawdzić czy na tych działkach ktoś pomieszkuje?przy okazji jak kogoś spotkamy to rzucamy okiem na pantofelki :wink:

po kiego grzyba on w ogóle tam szedł, jest to jakaś droga gdzieś, skrót....

maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Wysłany: Pon Lip 10, 2017 09:51 Pobierz post   

no dobra jak bureł doszedł do przystanku to przejrzyjmy jakie autobusy tam zawijają i namierzyć oraz przepytać kierowców autobusów , zatem wycieczka do centrali, a moze w autobusie był monitoring już ...

Był monitoring. Chlopaczyna przyjechał sam koło 16 busem 158, przejechał całą trasę od Galerii Bałtyckiej do przystanku Zimna.

jak go znaleźli o6:30 to gdzieś koło 18 dnia poprzedniego go zoperowano czy można wykluczyć, że to wypadek? łot śliznął się biedaczyna na lodzie, pacnął głową o chodnik mózg wyskoczył a do rana zjadły go np.:bożonarodzeniowe szczury...

Nie można. Rana wygląda na taką typowo po wypadku. Na pewno nie jest precyzyjna, jeżeli zrobił to drugi człowiek to z wielką siłą i brutalnością.

nieużytki przy działkach......sprawdzić czy na tych działkach ktoś pomieszkuje?przy okazji jak kogoś spotkamy to rzucamy okiem na pantofelki

Nie. Działki należą do okolicznych bloków, każda jest zadbana, nie ma tam bezdomnych.

po kiego grzyba on w ogóle tam szedł, jest to jakaś droga gdzieś, skrót....

Jak przejdziesz po tej polanie to dojdziesz do lasku a laskiem jest kilometr do plaży. :P szedł, albo go przynieśli.

Ostatnio zmieniony przez maria_k Pon Lip 10, 2017 09:54, w całości zmieniany 1 raz  

docent 
Zadomowiony

Wysłany: Pon Lip 10, 2017 10:31 Pobierz post   

protokolik z sekcji, jest?może to rana od cegłówki/kamienia?
wysiadł sam z busa?

maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 21:57 Pobierz post   

Hej;) miałam odpisac rano, ale padło forum ;)

Protokolik z sekcji, jest?
może to rana od cegłówki/kamienia?

Już jest. Okazuje się że obrażenia naszego delikwenta wskazują na zderzenie z rzeczywistością (a raczej podłożem) z dość dużą prędkością... Taka nabraną podczas lotu z 5 piętra.

wysiadł sam z busa?

To ostatni przystanek, wysiedli wszyscy, którzy byli w busie

shadowsniper 
Stara wiara

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 23:27 Pobierz post   

hmmmm W okolicy są takowe budynki?

docent 
Zadomowiony

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 13:18 Pobierz post   

no dobra to ile osób wysiadło?zebrać może ich fotki z monitoringu i ustalić tożsamości potem na przesłuchanie

shadowsniper 
Stara wiara

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 13:37 Pobierz post   

tutaj wkrada się poważna nieścisłość, w wyniku takiego urazu dochodzi najczęściej do złamań wieloodłamowych, nie mówiąc o urazach wielonarządowych. Śmierć następuje natychmiast, ogromna ilość krwi się wynaczynia, nie mówiąc o złamaniach w obrębie czaszki i wymóżdżeniu... Nie możliwe jest zatem, aby przetransportować zwłoki w takim stanie bez pozostawienia kałuż krwi i fragmentów narządów. A więc hipoteza o wypadnięciu z okna jest co najmniej naciągana, o transporcie środkami komunikacji nie wspomnę. Inna sprawa, huk wypadającego z okna ciała jest charakterystyczny i najczęściej są świadkowie, którzy zgłaszają ten fakt. Kolejną sprawą, jest charakter przestępczy takiego działania. Jeśli doszło do wypchnięcia, to nie jest możliwe w sposób oczywisty tego powiązać, gdyż sposób obrażeń i ich nasilenie nie pozwala na jednoznaczne określenie mechanizmu ich powstania. Tak ad vocem...

maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Wysłany: Pią Lip 28, 2017 13:59 Pobierz post   

Hmmmm W okolicy są takowe budynki?

Tak, nie jeden - głównie czteropietrowe bloki i kilka wieżowców.

no dobra to ile osób wysiadło?zebrać może ich fotki z monitoringu i ustalić tożsamości potem na przesłuchanie

Ok. 20, większość to starsze panie.

Tutaj wkrada się poważna nieścisłość, w wyniku takiego urazu dochodzi najczęściej do złamań wieloodłamowych, nie mówiąc o urazach wielonarządowych. Śmierć następuje natychmiast, ogromna ilość krwi się wynaczynia, nie mówiąc o złamaniach w obrębie czaszki i wymóżdżeniu... Nie możliwe jest zatem, aby przetransportować zwłoki w takim stanie bez pozostawienia kałuż krwi i fragmentów narządów. A więc hipoteza o wypadnięciu z okna jest co najmniej naciągana, o transporcie środkami komunikacji nie wspomnę. Inna sprawa, huk wypadającego z okna ciała jest charakterystyczny i najczęściej są świadkowie, którzy zgłaszają ten fakt. Kolejną sprawą, jest charakter przestępczy takiego działania. Jeśli doszło do wypchnięcia, to nie jest możliwe w sposób oczywisty tego powiązać, gdyż sposób obrażeń i ich nasilenie nie pozwala na jednoznaczne określenie mechanizmu ich powstania. Tak ad vocem...

Więc wymyśl jak go mogli przenieść ;) a autobusem przyjechał o własnych siłach ;)

Odpowiedz do tematu