Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
Stażysta 
Nowa dusza

Wysłany: Wto Sty 03, 2017 20:21 Pobierz post   Nowa sprawa

Zabito 21- latka

Dodano: Sro Sty 04, 2017 00:12
Spróbujcie rozwiązać sprawę. Pytajcie się o dowody itp.
Zabito 21 latka

shadowsniper 
Stara wiara

Wysłany: Sro Sty 04, 2017 17:20 Pobierz post   

pomogę bo nic nie napisałeś:

Gdzie zabito GDZIE UJAWNIONO
Skąd wiadomo, że zabito
DATA GODZINA
określ miejsce i tzw okoliczności towarzyszące, bo nikt nie będzie wiedział nawet o co pytać

słowem nakreśl jakaś historię

Walczę z reklamami w stopkach, trudno, takie mam hobby...

Stażysta 
Nowa dusza

Wysłany: Sro Sty 04, 2017 19:09 Pobierz post   

Został zabity na plaży, zastrzelony 2 wystrzałami w oczy. Data i godzina określa się ekspertami.

shadowsniper 
Stara wiara

Wysłany: Czw Sty 05, 2017 00:41 Pobierz post   

ok, więc pomogę, dzisiaj, ok godz (wpisz)na plaży w miejscowości (wpisz) ujawniono zwłoki (płeć). Zwłoki ujawnił (wpisz) podczas spaceru(?) przechodzień, mieszkający w (pobliskiej miejscowości?). Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą z udziałem prokuratora PPR w (?),która ujawniła iż przyczyną śmierci jest postrzał w głowę z (bliskiej?) Odległości. Strzał w oba oczodoły, obecnie trwają czyhnności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia oraz w sposób mogący przyczynićsiędoujęcia sprawcy,gdyby okazało się,iż przyczyną zgonu był czyn określony w par. 148 par 1KK

Kolego, eksperci sprawdzą dopiero za kilka godzin, na miejscu jest Technik, dochodzeniowiec, kupa komendantów którzy nic nie wnoszą, prorok, który zwykle nie przeszkadza, kilku kryminalnych i gapie,których patrol stara się odegnać.

Tak zaczynaj, bo takie są realia. :wink:

Stażysta 
Nowa dusza

Wysłany: Czw Sty 05, 2017 11:32 Pobierz post   

Dzięki, jestem tu nowy :smile:
Dzisiaj, ok godz 15 na plaży w miejscowości Lokotsk ujawniono zwłoki mężczyzny. Zwłoki ujawnił chłopiec podczas spaceru po plaży, mieszkający w Lokotsku. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą z udziałem prokuratora PPR ,która ujawniła iż przyczyną śmierci jest postrzał w głowę z bliskiej odległości. Strzał w oba oczodoły, obecnie trwają czyhnności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia oraz w sposób mogący przyczynićsiędoujęcia sprawcy,gdyby okazało się,iż przyczyną zgonu był czyn określony w par. 148 par 1KK

shadowsniper 
Stara wiara

Wysłany: Czw Sty 05, 2017 21:49 Pobierz post   

ok,to zabawmy się :wink:

Przeszukanie denata jakie dało efekty, są dokumenty, cokolwiek było w kieszeniach?
Temperatura zwłok rektalnie, a jaka temperatura powietrza, zwłoki rozebrane, ubrane stosownie do pory roku? Wczesne oznaki śmierci, wskazują na jaki czas zgonu?
Ponadto, czy w pobliżu znajdowały się kamery monitoringu, czy przy zwłokach znajdował się telefon? Czy któryś z poszukiwaczy rozpoznaje zwłoki? jakiekolwiek inne obrażenia na zwłokach? Ślady krępowania, otarcia, podbiegnięcia krwawe?
Czy w otoczeniu znajdują się ślady kryminalistyczne (opon, butów itp)
Znaleziono łuski?

Tyle na początek. :mrgreen:

Stażysta 
Nowa dusza

Wysłany: Pią Sty 06, 2017 00:14 Pobierz post   

Ciało jest ubrane, nie ma przy zwłokach telefonu, są tylko dokumenty. Zabity to Dymitr Szamburski lat 21. Zmarł między 23, a 24.Temperatura powietrza 20 stopni Celsjusza. W pobliżu nie ma kamer. Brak śladów skrępowania, otarć, walki. Cało rozpoznaje Aleksy Popow- Dymitr jest synem Martyny i Iwana Szamburskich.Ślady na piasku zostały zmazane.
Pocisk jest trofeum- niemieckiego pistoletu.

MissDoctor 
Nowa dusza

Wysłany: Pią Sty 06, 2017 21:06 Pobierz post   

Jeśli ciało jest ubrane to w co, ile warstw odzieży? Ślady na odziezy( jest brudna, podarta)? Na jakiej podstawie oceniono tak dokładny czas zgonu jesli nie podajesz temperatury ciała denata ani wczesnych znamion śmierci? Temperatura to 20'C - jest słonce, wiatr? Strzały w głowe z bliskiej odległosci to przed sekcja PRAWDOPODOBNA przyczyna zgonu. Jak wygląda rana/rany /twarz?
Czekam na dalsze informacje :)

Stażysta 
Nowa dusza

Wysłany: Pią Sty 06, 2017 23:26 Pobierz post   

Normalne ubranie, 1 warstwa, jest w mazucie(olej do smarowania czesci), jest slonce i lekki wiatr, sa tulko oczodoly przebite 2 wystrzalami z makarowa.Zostal ogluszony jakimś przedmiotem, a następnie okaleczony strzalami w oczodoły. Nie napisałem dokładnej godziny zgonu np. 13:45.Napisałem że zabity między 23, a 24.

MissDoctor 
Nowa dusza

Wysłany: Pią Sty 06, 2017 23:39 Pobierz post   

Cale ciało/ubranie jest w oleju czy tylko plamy? "Jakiś przedmiot" - domyslam sie, ze jesli został ogłuszony to tepokrawędzisty pozostawił na ciele obrażenia? Rana tłuczona glowy, rany tluczone innych okolic ciala, podbiegniecia krwawe o okreslonym ksztalcie (potrzebne do szukania narzedzia /dowodu)?

Stażysta 
Nowa dusza

Wysłany: Sob Sty 07, 2017 18:57 Pobierz post   

Ciało tylko w plamach oleju, najbardziej poplamione rękawy.Na tyle głowy rany, przykładowo kawałkiem drewna został uderzony.

shadowsniper 
Stara wiara

Wysłany: Nie Sty 08, 2017 00:38 Pobierz post   

acha.
hmmm
towot,czy również smar silnikowy?
pociski w piasku czy ich brak?

Stażysta 
Nowa dusza

Wysłany: Nie Sty 08, 2017 10:45 Pobierz post   

Smar silnikowy.
Pociski zostały prawdopodobnie zabrane, gdyż ich brak.

[ Dodano: Nie Sty 08, 2017 10:56 ]
Ale znaleziono ślady męskiego buta, wokół ofiary, a także kobiecej stopy.Ślady ofiary prowadzą od początku plaży do miejsca zabójstwa.

shadowsniper 
Stara wiara

Wysłany: Nie Sty 08, 2017 23:45 Pobierz post   

stopa boso?

więc na zebraniu kadry tutejszego KPP zadaniowałbym:

Technicy- zabezpieczenie mikrośladów i badanie odzieży ofiary, odlewy traseologiczne.

Biegli Traseologia: Na podstawie wielkości i stopnia zagłębienia ocena wieku i ciężaru osób.

Prewencja- sprawdzenie legitymowań, czy w jakiś wcześniejszych nie przewija się denat

KR- badanie związków i budowa wizerunku denata+ zadaniowanie zagadnieniowe osób informujących+ sprawdzenie środowiska ofiary

OR- Penetracja środowiska handlarzy militariów pod kątem posiadania części do tego typu broni, inwigilacja tutejszych mechaników samochodowych pod kątem znajomości ofiary(+złodzieje samochodowi i dziuple)

Dzielnicowi- Wywiad środowiskowy otoczenia ofiary oraz jej rodziny pod kątem kontaktów ze środowiskiem przestępczym.

Przodownicy- puścił bym psa po śladach i patrzył gdzie doprowadzi.

tyle bo nic więcej nie da się zrobić, poza rozkopaniem miejsca znalezienia aby wykluczyć pociski (swoją drogą,skąd wiadomo jaka to broń, skoro brak jakichkolwiek GSR-ów?????)

[ Dodano: Nie Sty 08, 2017 23:49 ]
MiSS Brak jeszcze wyników sekcji SL, więc o podbiegnięciach "się dowiemy" gdy będą znane wyniki. Ja nie odważył bym się opiniować nt narzędzia nie odpreparowując powłok.

MissDoctor 
Nowa dusza

Wysłany: Pon Sty 09, 2017 00:00 Pobierz post   

Shadowsniper - dziękuje za uwagi ;)
Narzędzie - miałam na myśli wstępne określenie grupy - sam rozumiesz różnice miedzy np.metalowym prętem a tępym kawałkiem drewna.
Podbiegnięcia krwawe - miałam na myśli te widoczne podczas oględzin, co do reszty to oczywiste, że podczas sekcji.
Mechanicy samochodowi - dlaczego akurat oni? Wyjaśnij proszę :)

[ Dodano: Pon Sty 09, 2017 00:08 ]
Stażysta
Skąd pewnosc bez badania (rozumiem, ze nadal jestes tylko na miejscu zbrodni) ze to kobieca stopa?
Monitoring w okolicach plaży, jakieś kawiarnie? Jakoś na plaże musiał trafić. Miejsca gdzie mogł byc denat, ktoś cos powie na jego temat?

Ostatnio zmieniony przez MissDoctor Pon Sty 09, 2017 00:09, w całości zmieniany 3 razy  

Zamykacz tematów
Pilnuje porządku

Wysłany: Sro Sty 18, 2017 15:04   Zamykacz tematów

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Ten temat został zamknięty przez: shadowsniper

Powód zamknięcia: Prośba autora

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi