Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
Ruda 
Nowa dusza

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 17:56 Pobierz post   Kryminologia- ścieżki kariery

Od tego roku można studiować kierunek "kryminologia" na UW. Zastanawiam się, czy jest to przyszłościowy kierunek- jakie są możliwości pracy z tytułem magistra kryminologii?

Z tego, co udało mi się znaleźć, jest to prawdopodobnie praca naukowa na uczelni. Czy istnieje możliwość zatrudnienia w instytucjach rządowych, ministerstwach itp? Czy kryminolodzy współpracują np z detektywami?

Wiem, że jest coś innego niż kryminalistyka, która bardziej kojarzy mi się z "pracą w terenie", ale co właśnie z kryminologią? Czy w perspektywie jest tylko praca za biurkiem? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ zastanawiam się nad podjęciem studiów na tym kierunku :)

Mówca Umarłych 
Normalny inaczej

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 21:14 Pobierz post   

Ruda napisał/a:
Wiem, że jest coś innego niż kryminalistyka, która bardziej kojarzy mi się z "pracą w terenie", ale co właśnie z kryminologią?
Wydaje mi się, że nie do końca wiesz czym jest kryminologia.

Brock 
Zadomowiony

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 23:42 Pobierz post   

Ruda napisał/a:
jakie są możliwości pracy z tytułem magistra kryminologii?
Wiele- różne- więcej niż w klasyfikacji zawodów i specjalności. Nawet detektyw w sutannie.

Doczytaj, przeszukaj forum , pomyśl co jest "przyszłościowo" Twoim celem, jak go osiągnąć i czy warto zacisnąć zęby. Proponuję- zrób to jednak sama, inaczej będzie to użytek z arabskiego porzekadła- maksymy: niech głupi zrobi robotę głupiego (oczywiście w tym znaczeniu nie ma obrazy).

night_girl
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 09, 2012 13:36 Pobierz post   

..

Ostatnio zmieniony przez night_girl Pon Lip 07, 2014 11:35, w całości zmieniany 1 raz  

Ruda 
Nowa dusza

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 13:50 Pobierz post   

Dzięki za odpowiedzi. Forum przejrzałam, ale nie znalazłam tego, czego szukałam, a na podanej stronie też już byłam, ale to, że "To studia odpowiednie dla przyszłych policjantów, funkcjonariuszy więziennych, pracowników rządowych i samorządowych komórek zajmujących się bezpieczeństwem, kuratorów, badaczy problemów społecznych, obrońców praw człowieka czy dziennikarzy." też nie jest odpowiedzią na moje pytanie. Takie tam, wszystko i nic, jak wszędzie. Obecnie jestem na socjologii i wiem, jak brzmi odpowiedź na pytanie "co można robić po socjologii". Myślałam, że znajdę tutaj jakichś praktyków którzy podpowiedzą mi rozwiązania na jakie sama bym nie wpadła ;)

Gdybym wiedziała czego naprawdę chcę i jaki jest mój cel, to nie zadawałabym tych pytań :) Póki co szukam, rozglądam się, jestem otwarta na propozycje losu. Co dla mnie znaczy "przyszłościowy"? Na pewno bardziej podpada mi pod to praca z 3tys msc, niż bezrobocie... A tak poważnie to chciałabym pracować z ludźmi, rozwiązywać problemy, mieć pracę pełną wyzwań i możliwości realizacji. Chciałabym żeby z tym co robię były związane jakieś tajemnice i zagadki. Nie wyobrażam sobie siedzenia w biurze od 8 do 16, wolę działać projektowo. Coś w tę stronę... :)

shadowsniper 
Stara wiara

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 17:26 Pobierz post   

CBA? ABW? ZNP?

Walczę z reklamami w stopkach, trudno, takie mam hobby...

night_girl
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 18:16 Pobierz post   

..

Ostatnio zmieniony przez night_girl Pon Lip 07, 2014 11:34, w całości zmieniany 2 razy  

VamppiV 
Nowa dusza

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 18:34 Pobierz post   

Podczepię się pod wątek, bo mam aktualnie ogromny dylemat i może ktoś mi doradzi. W tym roku kończę studia (na razie inżynier informatyk). W "moich czasach" niestety nie było żadnych studiów związanych z kryminologią. Teraz zastanawiam się nad zrobieniem sobie przerwy od informatyki i uderzeniem na kryminologię w Wawie. Chcę to zrobić czysto hobbystycznie, na razie w Polsce są nieduże szanse na prace w zawodzie niestety. I w tym miejscu pytanie: czy ktoś się orientuje jak wyglądają te studia, czy są ciekawe, warto etc? Czy może poczekać aż się kierunek rozwinie, w końcu jest młody? Albo dać sobie spokój i dalej zdobywać wiedzę z książek?

geminus 
Nasz człowiek

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 19:00 Pobierz post   

VamppiV napisał/a:
na razie w Polsce są nieduże szanse na prace w zawodzie
A to ciekawe. Wpisałem w pracuj.pl "praca dla informatyka" i "praca dla kryminologa" i wynik był, jak dobrze pamiętam 50 od 0, wnioski wyciągnij sam. Jako informatyk możesz także starać się o pracę w laboratorium kryminalistycznym.

night_girl
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 19:53 Pobierz post   

..

Ostatnio zmieniony przez night_girl Pon Lip 07, 2014 11:34, w całości zmieniany 2 razy  

VamppiV 
Nowa dusza

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 21:34 Pobierz post   

geminus napisał/a:
VamppiV napisał/a:
na razie w Polsce są nieduże szanse na prace w zawodzie
A to ciekawe. Wpisałem w pracuj.pl "praca dla informatyka" i "praca dla kryminologa" i wynik był, jak dobrze pamiętam 50 od 0, wnioski wyciągnij sam. Jako informatyk możesz także starać się o pracę w laboratorium kryminalistycznym.

Mialam na mysli prace jako kryminolog. O zatrudnienie jako informatyk sie nie martwie. A studiowac chcialam zaocznie, stad moje rozwazania czy te studia maja sens.

shadowsniper 
Stara wiara

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 06:27 Pobierz post   

Nie, nie mają, jeśli nie będziesz dalej pracował w tej dziedzinie. Ja hobbystycznie czytam fizykę ciała stałego, choć jako "kwantowiec" nie popracuję, jako kosmolog również mam zerowe szanse. Ale zawsze możesz pomyśleć o informatyce śledczej jako biegły, ale nawet tam, jeśli nie zostaniesz na uczelni jako wykładowca kryminologia zda się psu na budę, bo to po prostu, o czym wielu zapomina, nauka o przestępstwie.

Walczę z reklamami w stopkach, trudno, takie mam hobby...
Ostatnio zmieniony przez shadowsniper Wto Sty 14, 2014 06:29, w całości zmieniany 1 raz  

Brock 
Zadomowiony

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 21:37 Pobierz post   

Też tak myślę, hobbystycznie to da się samemu poszperać, jak mieć przyjemność z wiedzy czy spełniać dobre uczynki. Zresztą można dorwać syllabusy itp. i cieszyć się samouctwem a w tym czasie dowiedzieć się w realu, jakie tam zajęcia w praktyce

Odpowiedz do tematu