Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
Webmaster

Wysłany: Pon Lis 07, 2005 09:04 Pobierz post   parapsychologia w kryminalistyce

Witam wszystkich
Jako ze dostajemy dużo pytań na tematy typu "jasnowidz w śledztwie, parapsychologia w kryminalistyce" chcielibyśmy wywołać mała dyskusję na ten temat i zapytać Was o zdanie - co tak naprawdę o tym myślicie?

Teo 

Wysłany: Pon Lis 07, 2005 09:59 Pobierz post   

Witam

Widziałem kilka razy jak jasnowidz pomagał na miejscu zdarzenia. Ostatnio nawet w tv pokazywali jakiś program, w którym poproszono jasnowidza o odnalezienie zwłok zamordowanych biznesmenów. Nie wiem jak to się skończyło.
Moim zdaniem taka pomoc, jeśli rzeczywiście coś w tym jest, nie powinna być niedoceniana. Ludzie często zwracają się do takich osób o pomoc, kiedy zawiodą konwencjonalne metody np. w poszukiwaniu osoby, stosowane przez organy ścigania. Jestem z natury racjonalistą i nie wierzę, w "magiczne sztuczki". :lol:
Pozdrawiam :P

Caius 
Caius

Wysłany: Pon Lis 07, 2005 14:32 Pobierz post   ...

nawet jeżeli czegoś nie możemy wytłumaczyć na gruncie posiadanej wiedzy nie powinniśmy tego lekceważyć,
sądzę, że każda pomoc - jeżeli jest skuteczna - powinna być brana pod uwagę, a wiadomo, że "tonący chwyta się brzytwy" i nie wolno nikomu odmawiać takiego "źródła" pomocy

L.Ann 

Pomogła: 31 razy
Wysłany: Pią Gru 23, 2005 01:03 Pobierz post   

16.12 WPiA UŁ na prośbę Studenckiego Koła Kryminalistyków, a bezpośrednio prof.Sygita odwiedził Pan Krzysztof Jackowski... słynny Jasnowidz z Człuchowa... przeprowadził dla studentów trzygodzinny wykład na temat niekonwencjonalnych metod wykorzystywanych w procesie wykrywczym.. jego osiągnięcia robią wrażenie...
od 15 lat pomaga Policji, gdy wszystkie inne sposoby zawodzą.. najczęściej jest proszony o odnalezienie zwłok, wskazanie sprawcy.. co więcej.. podczas wizji odczuwa myśli danej osoby.. to właśnie na tym polega... on chłonie myśli drugiego człowieka..
myśli to energia... a raz wytworzona energia nigdy nie ginie /"Teoria cząsteczek elementarnych"/... chodzi o to by wychwycić częstotliwość myślenia danej osoby.. z kolei u sprawcy te myśli są intesywniejsze... nastepuje tzw. powrót myśli złego czynu..

więc co daje telepatia??
1. wiedzę o czynie
2. odczucie motywu
3. zrozumienie!!!

Pan Krzysztof ma na swoim koncie juz ok.600 wyjaśnionych spraw.. każdą ze spraw, którą udało mu się rozwikłać wyjaśnił z niesamowitą precyzją...
jedynym dowodem jego skuteczności są pokwitowania - dokumenty wystawione przez Komendy Pollicji w całej Polsce.. wszystkie bardzo zbliżonej choć lakonicznej treści.. serdzeczne podziękowania za nieocenioną pomoc w rozwiązaniu takiej to a takiej sprawy..

człowiek ten jest niesamowity.. bardzo skromny.. bardzo dowcipny.. bardzo normalny.. zwykły szary człowiek...
całe swoje życie zastanawia się jak to możliwe, jak działa ten mechanizm.. jego zdaniem każdy z nas przy odpowiednich ćwiczeniach móżgu byłby w stanie to robić... oczywiście wiadomo, że niektórzy będą do tego mieli wieksze predyspozycje od innych.. ci bardziej "uwrażliwieni"... tak jak w każdym innym zawodzie.. przecież nawet prawnikiem nie każdy jest z powołania.. tak jak np. Teo - urodzony prokurator:)... /chyle czolo przed naszym forumowym Mistrzem/ /dzien bez wazeliny to dzien stracony :lol: /

Jackowski nie zakłada swojej nieomylonści.. wręcz przeciwnie...
człowiek ten płaci niesamowita cenę za to co robi.. mam na myśli jego psychikę.. dziesiątki razy musi powiedzieć rodzinie osoby zaginionej, ktora zglasza sie do niego o pomoc, że ich bliski nieżyje.. często jest to prawda tym bardziej bolesna, że opowiada on o szczegółach, okolicznościach zabójstwa.. takie sytuacje wywierają piętno na człowieku.. to oczywiste.
Cytat:
Ostatnio nawet w tv pokazywali jakiś program, w którym poproszono jasnowidza o odnalezienie zwłok zamordowanych biznesmenów. Nie wiem jak to się skończyło.

..to był Krzysztof Jackowski.. rozwiązał tą sprawę.. wskazał miejsce, gdzie znajdowały się zwłoki biznesmenów... a program to "Eksperyment Jasnowidz" nadawany na Polsacie...

jako ciekawostkę dodam też, że w Japonii ogloszono go najlepszym pod względem skuteczności i dokładności jasnowidzem na świecie.. TV japońska wymyśliła zawody dla Jasnowidzów z całego świata... /ach Ci Japończycy:)../
..a mimo tego wszystkiego rzecznik prasowy KGP pani Hytrek w raporcie na temat wykorzystania jasnowidzów podczas prowadzenia poszukiwań zaprzecza jakoby byli oni pomocni.. wierutne kłamstwo!!!
Policja od lat z tego korzysta w rozwiązywaniu najtrudniejszych spraw.. tylko "góra" nie wie co z tym zrobić...
zdarzało sie tez ze swego czasu np.BOR prosil Jackowskiego o NIEZAJMOWANIE sie dana sprawa... to tez zastanawiajace....
a jesli chodzi o zabójstwo Marka Papały.. Jackowski wie kto za tym stoi... podobno takie szychy, ze nam sie nie miesci w glowie.. dlatego sam odmowil zajecia sie ta sprawa.. powiedzial: chce zyc... to tez duzo mowi.

a może rozszyfrowanie mechanizmu telepatii to poprostu kolejny etap rozwoju naszej cywilizacji??? dlaczego wszyscy się tak tego boją????

ja oczywiście nie jestem za tym, aby w przypadku każdego przestepstwa biec od razu do jasnowidza... to bylby absurd.. /997 - komenda miejska jasnowidzów.. :) / wkońcu Policja tez musi sie wykazać.. no i zdecydowanie łatwiej jest zostać policjantem niż jasnowidzem... /chociaz czy aby napewno.. w myśl tego co mówi Pan Krzysztof...??????/
ale jeśli wszystko, absolutnie wszystko już zawodzi to dlaczego nie???

jednak jest także kwestia wykorzystania takiej wizji w procesie.. co to ma byc??? jaki dowod??? zeznania "świadka", ktorym ma byc jasnowidz???? /ciekawa jestem jak zakwalifikowal by to Teo..:)/

z drugiej strony.. pamiętacie jeszcze wykłady z kryminalistyki.. ekonomika zbrodni, logike zbrodni itp itd???
do czego dążą organy scigania.. do wykrycia przestepstwa i sprawcy + jego ukaranie.. to sukces wymiaru sprawiedliwości!!!
wiadomo ZYSK = STRATA > KARA... ale KARA musi byc!!!
więc skoro stawiamy na skuteczność, a wszystkie inne dostępne środki nie przynosza rezultatu...... jasnowidz- jak najbardziej, jestem ZA.

moim zdaniem, po odkryciu DNA czas przyszedł na badania energii jaką pozostawia po sobie, jaka wytwarza każdy z nas... być może to bedzie jeszcze dokładniejszy sposob identyfikacji czlowieka????? kolejny KOD CZŁOWIEKA.. to niesamowite pole do badan.. jak ta wiedze fizykow i chemikow zaadoptowac na potrzeby kryminalistyki??? ciekawe ile jeszcze pokolen bedzie musialo na cos takiego poczekac???

ciekawe czy ktoś sie pokusi o komentarz tych moich nocnych wypocin... bede czekala z niecierpliwoscia:)
z gory przepraszam za fatalny styl mojej wypowiedzi.. majacze... 3 opakowanie antybiotyku nie pomaga...:(

a jesli kogos interesuje sam Jackowski ciekawe linki:

http://gdansk.naszemiasto...ykul/39315.html

..tam na marginesie jest kilkanascie odnośników do artykulów o Jackowskim... naprawde ciekawe rzeczy... polecam.

http://www.nautilus.org.p...?articlesid=139

..tu tez jest pare odnosnikow.

to co zamyka buzie sceptykom i niedowiarkom to sila i liczba rozwiazanych spraw... rozwiazanych tylko i wylacznie za sprawa Krzysztofa Jackowskiego.. za sprawa JASNOWIDZA! ..czy sie to komus podoba czy nie.

pozdrawiam wszystkich!

Caius 
Caius

Wysłany: Pią Gru 23, 2005 15:02 Pobierz post   ...

L.Ann napisała.
Cytat:
to co zamyka buzie sceptykom i niedowiarkom to sila i liczba rozwiazanych spraw... rozwiazanych tylko i wylacznie za sprawa Krzysztofa Jackowskiego.. za sprawa JASNOWIDZA! ..czy sie to komus podoba czy nie.

myslę, że każydy inteligentny i rozsądny człownie nie będzie negował ani osiągnięć parapsychologów ani metod jakimi to osiągają, a niedowiarki czy sceptycy to ktoś w rodzaju "niewiernego Tomasza" - dopóki nie "dotkną" nie uwierzą, wieki całe ludzie nie zdawali sobie sprawy z istnienia tlenu i jego roli w naszym zyciu a jednak nikt nikt się z tego powodu nie udusił ...
cóż nawet tysiące spraw pozytywnie wyjaśnionych nie pomogą kiedy do tego rodzaju "wyjaśniania" biorą się amatorzy "po kursach" cczyli ludzie nie obdarzeni przez naturę zdolnościami a wyłacznie takowe sobie uzurpujący, myślę, że stąd bierze się sceptycyzm i niewiara

L.Ann 

Wysłany: Pią Gru 23, 2005 19:51 Pobierz post   

Caius:
Cytat:
cóż nawet tysiące spraw pozytywnie wyjaśnionych nie pomogą kiedy do tego rodzaju "wyjaśniania" biorą się amatorzy "po kursach" cczyli ludzie nie obdarzeni przez naturę zdolnościami a wyłacznie takowe sobie uzurpujący, myślę, że stąd bierze się sceptycyzm i niewiara

zgadzam się z Tobą... co wiecej nawet sam Jackowski sie z Tobą zgadza..
dlatego podejmuje kroki, aby oficjalnie zalegalizowac cos takiego jak zawod jasnowidz... ma zamiar stworzyc nawet tzw. Kodeks Jasnowidza.
i nie chodzi tu absolutnie o konczenie jakichs kursow... bo to bylaby bzdura... chodziloby o faktyczna skutecznosc takich ludzi... dowodem na jasnowidzenie Jackowskiego są podziękowania od Policji.. jego zdaniem jezeli ktos uzyskalby takie poswiadczenia w kilku sprawach moglby starac sie o wpis: zawód jasnowidz...

moze moznaby ich bylo powolywac jako bieglych z zakresu parapsychologii????
wiem, wiem.. dziwnie to brzmi.. ale... musimy byc otwarci na rzeczy nowe..

POZDRAWIAM :D

TaNCerA
Nowa dusza

Wysłany: Pią Gru 23, 2005 20:54 Pobierz post   

Ja niestety nie mogę zaprezentować mojej wiedzy naukowej na temat parapsychologi ponieważ takowej nie posiadam...ale pamiętam, że w TVN był jasnowidz chyba w listopadzie

Pozdro 4:magdalla, L.Ann, yoda, petra, nataluch, bros, webmaster, teo, dog07, papuga, lenciuszka, Kalu i wszystkich, o których zapomniałam :twisted:

L.Ann 

Wysłany: Pią Gru 23, 2005 21:31 Pobierz post   

TaNCerA:
Cytat:
Ja niestety nie mogę zaprezentować mojej wiedzy naukowej na temat parapsychologi ponieważ takowej nie posiadam

..nic się nie przejmuj... moja wiedza w tym zakresie tez jest niewielka... to co tu napisałam to w duzej mierze relacja z wykladu z Jackowskim...
chociaz przyznam szczerze, ze chetnie bym coś o tym poczytała...
wiedzy nigdy nie za wiele:)
a temat intrygujący.. ciekawy.. :P

TaNCerA
Nowa dusza

Wysłany: Sob Gru 24, 2005 10:31 Pobierz post   

Mnie puszczą na taki wykład a szkoda, bo bym sobie chętnie posłuchała :wink: Ale luz-bluesA co sądzicie o ludziach, którzy zgłaszają szkody jakoby których sprawcą są polgiestry??

L.Ann 

Wysłany: Nie Gru 25, 2005 01:49 Pobierz post   

przepraszam jesli sie teraz wyglupie, ale co to są "polgiestry"?????

gooooogle proponuja mi poliestry :lol:
zadna wyszukiwarka tego nie znajduje :cry:
słowniki jez.obcych on-line tez nie....

hmmm.. :roll:
kontekst + temat dyskusji >>>> mam swoje podejrzenia.. ale.. wole spytac dla pewnosci...

a to zagadka... :?: :!: :!: :?: :?: :?: :?:
moj biorytm intelektualny jest dzis baaaardzo kiepski... :evil:

Teo 

Wysłany: Nie Gru 25, 2005 03:19 Pobierz post   

Poltergeist (z niem. "hałaśliwy duch", od polter - łomotać, trzaskać i Geist - duch), to termin z zakresu tzw. zjawisk paranormalnych, zespół zjawisk polegających na rzekomym generowaniu różnego rodzaju dźwięków - od trzasków, gwizdów, szurania, najczęściej niewiadomego pochodzenia (bez możliwości wskazania źródła dźwięku) oraz innych efektów, wśród których można jakoby obserwować samoczynne przesuwanie się lub pojawianie przedmiotów, spadanie, podnoszenie się i inne efekty. Efekty te mogą występować oddzielnie, lub łącznie.
Określa się je czasem dodatkowymi nazwami: aport, asport i innymi.

(źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Poltergeist)

Może chodzi o poltergeista :wink: :?:

TaNCerA
Nowa dusza

Wysłany: Nie Gru 25, 2005 10:44 Pobierz post   

Może żle napisałam przepraszam :twisted: Niedawno preglądałam strony i było tam o rodzinie z Kanady, którą nawiedzał Poltergeist...z przesłuchań rodziny o ok.21.00 zaczęły spadać talerze i wszystko zaczęło lewitować...potem okazało się, że był to wymysł, bo rodzina chciała wyłudzić odszkodowanie i zwrócić na siebie uwagę...a potem okazało się, że nie był to duch tylko ojciec rodziny urządzałsobie libacje i wszystko demolował

L.Ann 

Wysłany: Nie Gru 25, 2005 13:52 Pobierz post   

ach ten Teo :lol: :lol: :lol:
...jestes niedoscigniony :wink: :wink: :wink:

no coz... tak sobie pomyslalam, ze wlasnie o to chodzi tylko nie wiedzialam, ze tak to sie nazywa :(

Geist.. no tak.. ze ja - istota niemiecko-jezyczna na to nie wpadlam.. wstyd na maksa :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

moje analityczne myslenie wczoraj nie zadzialalo..

Ty Teo za to chyba zawsze jestes w 100-procentowej formie... tylko pozazdroscic..
kompleksow sie mozna przy Tobie nabawic :( :( :( :(

jaki bedzie za mnie prokurator skoro droga dedukcji nie doszlam do tego ze chodzi o Poltergeist ....???? :?: :?:

czarna rozpacz :(

Teo 

Wysłany: Nie Gru 25, 2005 15:09 Pobierz post   

L. Ann napisała:
Cytat:
ach ten Teo
...jestes niedoscigniony

Cytat:
Ty Teo za to chyba zawsze jestes w 100-procentowej formie... tylko pozazdroscic..
kompleksow sie mozna przy Tobie nabawic

Nie znam w ogóle niemieckiego, może ze dwa słówka. Gdybym napisał jakąś nową teorię albo wykłąd na jakiś ciekawy temat, to może takie komentarze by były odpowiednie. Ale ja to tylko znalazłem w google (jak mawia mój kolega - trzeba to "wygoglować").
Proszę też, nie piszcie tak o mnie, bo w zasadzie nie różnię się niczym od pozostałych forumowiczów:) I jeszcze ja się kompleksów nabawię :oops: O tym "poltergeist" kiedyś gdzies usłyszałem w tv i tyle :wink: A dzisiaj nie jestm wcale w 100% formie - wróciłem z pasterki o 4 nad ranem :lol:

L. Ann napisała:
Cytat:
jaki bedzie za mnie prokurator skoro droga dedukcji nie doszlam do tego ze chodzi o Poltergeist ....????

Nie martw się. Ja zaczynałem w prokuraturze od malowania szafek i stania 7 godzin na ksero w dusznym pomieszczeniu. O mało się nie udusiłem tam. Spotkałem się tez z różnymi ludźmi - niektórych przyznam nie mogłem za cholerę zrozumieć :) serio :) Jeżeli masz zapał i chęć osiągnięcia czegoś to dopniesz swego. I koniec z mówieniem Teo jesteś "GREAT" :!:

Pozdrawiam :P

TaNCerA
Nowa dusza

Wysłany: Nie Gru 25, 2005 17:17 Pobierz post   

Teo napisał/a:
. Ale ja to tylko znalazłem w google (jak mawia mój kolega - trzeba to "wygoglować").

wróciłem z pasterki o 4 nad ranem :lol:

Coś mi to przypomina :twisted:

nie no Teo szkoda, bo duchy to moja brażna i mogłabym wytłumaczyć :wink:

pozdrawiam :wink: :D :wink:

Odpowiedz do tematu