Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
kryminalista 
Nowa dusza

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 13:57 Pobierz post   Badania krwi i narkotyki

Witam,
Mam pewien problem, dodam jeszcze że nie jestem żadnym przestępcą, nie dostałem nigdy nawet mandatu.
Tydzień temu bardzo się upiłem i znajomy podał mi skręta mimo iż doskonale wiedział, że nie palę. Ja jak głupi się skusiłem i trochę spaliłem.
Dodam, że za ok tydzień mam rozmowę do ABW i teraz bardzo się obawiam, że podczas badań krwi do pracy może to zostać wykryte.
Czy do pracy w służbach typu ABW są robione takie badania na obecność narkotyków?
Jak wygląda to wszystko w praktyce jeśli chodzi o badania krwi pod tym kątem?
Czy mogę sobie zrobić takie badania na własną rękę, jeśli tak to gdzie? Oglądałem strony laboratoriów i nie spotkałem takich badań.
Czy jest jakaś szansa że takie badania do pracy w służbach nie są robione pod takim właśnie kątem?

Proszę nie pisać czegoś w stylu mogłeś nie palić, albo że jesteś słaby psychicznie gdyż nie o to mi chodzi, chcę jedynie poznać odpowiedzi na moje pytania i dowiedzieć się jak to może wyglądać. O moją pracę staram się już bardzo długo i jestem tym faktem załamany.

Pozdrawiam.

maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Pomogła: 11 razy
Wysłany: Sob Lis 27, 2010 18:35 Pobierz post   

Cytat:
Kiedy można wykryć narkotyki w moczu lub we włosach?

Dla testów na narkotyki w moczu dane nie są jednoznaczne, ponieważ na rynku dostępne są różne testy, ludzie zażywają różne dawki i mają różny metabolizm.

* Heroina (opiaty): ok. 24–72 godz.
* Kokaina: ok. 24–60 godz.
* Amfetamina: ok. 48–72 godz.
* THC: ok. 3–10 dni

Testy na obecność narkotyków w moczu są miarodajne. Należy wykonać je kilkakrotnie celem potwierdzenia. Nie ma potrzeby robienia testów na obecność we krwi.

Testy na obecność narkotyków we włosach pozwalają wykryć stosowanie narkotyku nawet po kilku miesiącach. Okno czasowe jest ograniczone tylko długością włosa. Średnio włosy przyrastają około 1 cm miesięcznie. Należy jednak pamiętać, że testy nie dają informacji o stosowaniu bezpośrednio po zażyciu: potrzeba co najmniej jednego tygodnia, aby narkotyki i ich metabolity wbudowały się trwale w strukturę włosa.

źródło

http://forumprawne.org/pr...i-czlowiek.html

http://grono.net/krwiodaw...wi-a-narkotyki/

medea 
Nowa dusza
medea

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 20:24 Pobierz post   

Takie badanie możesz wykonać w każdym zakładzie medycyny sądowej. Mierzą stężenie zarówno we krwi jak i w moczu... Na tej podstawie można określić jaki czas minął od przyjęcia specyfiku. Odnośnie takich badań do ABW to się nie orientuję, ale wiem, że np. marynarze muszą przejść badania z moczu na alkohol i narkotyki w ogólnym rozumieniu. Także spokojnie można coś takiego "dla Twojego świetego spokoju" wykonać.
Pozdrawiam

Glina 
Zadomowiony

Wysłany: Wto Lis 30, 2010 16:43 Pobierz post   

A jak na badaniu wariografem usłyszysz pytanie: "Czy zażywał Pan kiedykolwiek narkotyki ?" ?

kryminalista 
Nowa dusza

Wysłany: Sro Gru 01, 2010 20:30 Pobierz post   

Temat założyłem pod kątem badań lekarskich. Jeśli chodzi o wariograf to niestety będę zmuszony się przyznać. Zresztą gdybym tego nie zapalił to czy alkohol nie jest narkotykiem?

Brock 
Zadomowiony

Wysłany: Pią Gru 03, 2010 21:34 Pobierz post   

Samemu można zrobić sobie takie badania, proste testery są dostępne choćby w niektórych aptekach czy necie, ale to raczej nawet nie przyniesie spokoju samemu sobie.

Wykrycie czy ew. oszukanie zależy już od rodzaju i rzetelności badania, różne są możliwe, akurat nie kojarzę jak w rekrutacji "tam', i w grę wchodzą nie tylko takie testy. Same plotki o jednostkowych przypadkach w służbach też tu nie pomogą. Z dawnych czasów kojarzę, że w moczu można wykryć do 2 tygodni, a pies może nawet wywąchać do tygodnia, ale to takie naciągane ciekawostki, teraz nie sztuka znaleźć o tym wszelkie dokładniejsze info.

Ostatnio zmieniony przez Brock Pią Gru 03, 2010 21:42, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu