Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Pomogła: 11 razy
Wysłany: Wto Sty 20, 2009 22:25 Pobierz post   

Czyżol napisał/a:
Nawet miał brata bliźniaka, który nawet światła dziennego nie widział!

nie rozumiem, niestewty, ale nie unoś się na nas biednych nowicjuszy...

Czyżol 
Proszkami maluje

Wysłany: Wto Sty 20, 2009 22:34 Pobierz post   

"Szał" lat '90. polskiej technologii wojskowej, która miała być wprowadzona do polskiej policji państwowej
Jak trzeba to poszukaj jego "brata".

Mówca Umarłych 
Normalny inaczej

Wysłany: Sro Sty 21, 2009 08:39 Pobierz post   

Jak już mowa o wist... cóż... miał to być rewolucyjny nowoczesny pistolet dla wojska. Ponieważ to taka super konstrukcja, to dali ją naszym w Iraku. I wyszło. Tworzywa jakich użyto do jego produkcji są niskiej jakości, denka magazynków lubiły pękać, a sam wist podczas strzału potrafił się rozłożyć. Owszem wist jest groźny, ale chyba bardziej dla strzelca niż dla celu.

Horatio, co do miotania łusek, to chciałbym, żebyś kiedyś zobaczył jak mp5 pluje łuskami w trybie ognia ciągłego :mrgreen:

maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Wysłany: Sro Sty 21, 2009 15:12 Pobierz post   

Mówca Umarłych napisał/a:
Horatio, co do miotania łusek, to chciałbym, żebyś kiedyś zobaczył jak mp5 pluje łuskami w trybie ognia ciągłego :mrgreen:

ja widziałam :) co prawda tylko film, ale zawsze coś:) np tutaj podobny wilm, moze to nie seria ciągła ale zawsze i dobrze widać :)

Ostatnio zmieniony przez maria_k Sro Sty 21, 2009 15:16, w całości zmieniany 1 raz  

Horatio 
Prawie zadomowiony

Wysłany: Sro Sty 21, 2009 18:24 Pobierz post   

Ja miałem okazje postrzelać ze wszystkich z tych sztuk broni :wink:
Jak dla mnie w P-64 spust chodzi dość "twardo"(ciężko).W P99 jest fajny ten "patyk" z tyłu(nie wiem jak go nazwać) zmienia położenie(idzie do tyłu) gdy jest naładowany.Posiada też dużą komore,w ciemności wyczuwalną dla dłoni. W Glocku takiego bajeru nie ma lecz i tak z niego najlepiej mi się strzelało :smile: W każdym razie zostawiam to dla Policjantów.
Pozdrawiam! :wink:
ps:MP5 .....Razem z ET.

Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI
Ostatnio zmieniony przez Horatio Sro Sty 21, 2009 18:40, w całości zmieniany 1 raz  

Jedix5 
Nowa dusza
Detektyw Jacuś

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 19:39 Pobierz post   

Nie znam się zbytnio ale to trochę żałosne że policja ma taki stary sprzęt, polonezy itp.

Ostatnio zmieniony przez Jedix5 Pią Maj 29, 2009 19:41, w całości zmieniany 1 raz  

maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Wysłany: Sob Maj 30, 2009 19:22 Pobierz post   

polonezy zostały uż wycofane :) nawet Straż Miejska dostała Renault Kangoo i skodę a moje miasteczko jest malutkie, wiec nowy samochód to było wielkie wydarzenie:)

grucho 
Prawie zadomowiony
paralizator

Wysłany: Nie Maj 31, 2009 01:35 Pobierz post   

w CBŚ w Warszawowie jeszcze wóz Borewicza służy :lol:

emanuel24 
Nowa dusza

Wysłany: Nie Sie 15, 2010 13:45 Pobierz post   

Widze ze wiele osob rozwodzi sie nad uzbrojeniem polskiej policji. Prawdą jest że policjanci w naszym kraju posiadaja na wyposazeniu przestarzałą broń. Prawdą jest również to że dobrze konserwowana broń i przechowywana we właściwy sposob "raczej" jest nie sprawia problemów. Co do możliwości i jakości nowszego sprzetu odsyłam do artykułu :"Mamo, coś mi do łba strzeliło". Broń krótka, bo takiej tu mowa ma to do siebie ze uzywa sie jej na małych odległościach. Bardzo ważnym czynnikiem oprócz tego co już mamy w ręku są nasze umiejętności strzeleckie ale i nie tylko, ważna jest również budowa i zasada działania tego sprzętu (chociaż by po to aby sprawnie usunąc zaciecie). Na koniec mała ciekawostka, przeciętnypolicjant irlandzki zwana Gardzistą nie posiada na wyposażeniu broni palnej (żadnej, nawet gazowej) - oczywiście z wykluczeniem jednostek zajmujących sie cięższymi przestępstwami. Na wyposażeniu mają jedynie kajdanki i gaz spray.

Miszkos 
Nowa dusza

Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 20:10 Pobierz post   

AK-47 można było zakopać i odkopać po kilku latach i dalej strzelał :]
Im prostsza konstrukcja broni tym jest ona mnie zawodna=nie wszystko co nowe jest lepsze.

www.miszkos.wordpress.com <--zapraszam
Ostatnio zmieniony przez Miszkos Sob Wrz 18, 2010 20:11, w całości zmieniany 1 raz  

Brock 
Zadomowiony

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 02:34 Pobierz post   

Jasne, ale nie można tego odnieść bezpośrednio do współczesnego wyposażenia Policji.
Ma spełniać jak najlepiej wszelkie kryteria, zgodnie ze swoim przeznaczeniem, zwykle ze skutecznością na pierwszym miejscu.

Czasy rewolwerowców odeszły.... Choć z drugiej strony wprowadzono innowację- z ducha starożytną broń o nazwie 'tonfa' , więc kto wie :)

---ALGAIST--- 
Nowa dusza

Wysłany: Pon Sty 10, 2011 14:06 Pobierz post   

A jeśli już mowa o innowacjach to kto wie może niebawem będziemy musieli zapomnieć o starej broni kiedy w pełni zostanie rozpropagowana amunicja bezłuskowa. A że jesteśmy w UE to raczej nie będziemy mogli z tym zwlekać kiedy wprowadzą odpowiednie przepisy (może za 10 lat).
Inną sprawą jest cały czas kwestia "humanitaryzmu", której zagorzali sojusznicy żądają zastąpienia ostrej broni służb cywilnych na broń obezwładniającą - z tego co pamiętam to na razie kwestia ta jest najczęściej poruszana w USA, ale jak wiadomy stamtąd wiele rzeczy jest przywleczonych do Europy (np. stonka) <- jestem kosmopolitą zatem nie przemawia przeze mnie jakieś uprzedzenie tylko stwierdzam fakt.

Miszkos 
Nowa dusza

Wysłany: Wto Sty 25, 2011 22:12 Pobierz post   

Humanitaryzm...... ;]

Jak wiadomo nawet zapałką można zabić człowieka (układ żyły wrotnej), markerem od paintballa też (tylko trzeba wiedzieć gdzie trafić i z jakiej odległości), bronią obezwładniającą też (przykład Polaka w Kanadzie).
Albo policja jest policją i jest do tego odpowiednio przygotowana i uzbrojona albo zlikwidujmy ją i zastąpmy strażą miejską.....

www.miszkos.wordpress.com <--zapraszam

Scimitar 
Nowa dusza

Wysłany: Nie Lut 20, 2011 21:27 Pobierz post   

Jeśli chodzi o sprzęt policji - generalnie dzieje się coraz lepiej. Może zakup Alf Romeo jako radiowozów nie był najszczęśliwszym pomysłem ( :wink: ), ale patrząc po naszych jednostka AT i GR - nie mamy się czego wstydzić na arenie międzynarodowej.

Wydział Realizacji CBŚ - nowiutkie maski FM53 (są tak nowe, że jednostki/kraje które ich używają można policzyć na dłoniach), nowiutkie karabinki HK416 5.56mm czy też mundury firmy Crye Prec. (komplet kosztujący 1500zł robi wrażenie). Podobny poziom wyposażenia jest w również w jednostce centralnej podległej pod KGP - BOA. Idzie ku dobremu :>

MATRIX 

Wysłany: Pon Lut 21, 2011 15:07 Pobierz post   

Scimitar,
mam prośbę przedstaw się nam w "Inszej Inszości". Pozdrawiam :)

Dziękuję :)

No i ... nie karmię trolli!
Ostatnio zmieniony przez MATRIX Nie Lut 27, 2011 14:46, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu