Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
Kumiko 
Nowa dusza

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 14:09 Pobierz post   uzbrojenie policji

Mam pytanie, rozmawiałam z kolegą, pracującym w prewencji w Warszawie, usłyszałam od niego, że ma broń z ....1968 roku :shock: zastanawiam się czy to jest standard, czy to jakiś smutny ewenement...??
Z góry dziękuję, za rzeczowe odpowiedzi oczywiście :)

„Możliwe, że przegram. Może przepadnę(...)Może poruszę niebo i ziemię, a i tak wszystko zostanie stracone i niczego nie da się odwrócić(…) Jednego jestem pewien. Mam przynajmniej na co czekać i mam czego szukać”
:)
Ostatnio zmieniony przez Kumiko Pon Sty 19, 2009 14:11, w całości zmieniany 1 raz  

Mówca Umarłych 
Normalny inaczej

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 14:21 Pobierz post   

Nie skomentuję jeśli pozwolisz czy jest to smutny ewenement czy standard :)

Powiem tylko, że jego pistolet to P-64 zasilany amunicją 9mm Makarowa. Produkcję seryjną rozpoczęto w 1965 roku. Na uzbrojeniu Policji jest również P-83, Glocki i Walthery P-99. Od paru lat powoli... powoli... jeszcze wolniej nawet pistolety P-64 i P-83 są wypierane właśnie przez Glocki i Walthery.

Bartek - bbxb 
kryminalistyka.fr.pl

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 14:22 Pobierz post   

Z naciskiem na "powoli"....

Kumiko 
Nowa dusza

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 15:07 Pobierz post   

Dziękuje, ale to niestety... straszne, tak mi się nasuwa... ciekawe czy jakiś przestępca dysponuje tak starym( nie znam się na broni, ale z tego co słyszałam też bardzo słabym po tylu latach) sprzętem i w jaki sposób przestępcy mają się bać policji...? ehhhhhhhhhh. Brak mi słów ;/
Podziwiam za pracę w takich warunkach ;]

„Możliwe, że przegram. Może przepadnę(...)Może poruszę niebo i ziemię, a i tak wszystko zostanie stracone i niczego nie da się odwrócić(…) Jednego jestem pewien. Mam przynajmniej na co czekać i mam czego szukać”
:)

Mówca Umarłych 
Normalny inaczej

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 16:04 Pobierz post   

Powiem tak. Pomijając jakoś(ć) akurat tej konkretnej broni, nie zawsze wiek decyduje o skuteczności.

Jako prosty przykład, powiem, iż miałem w dyspozycji karabin kbk AKMS, który był starszy ode mnie. Pomijając skuteczność tej broni i jej niezawodność, był tak zadbany iż mogłem rozbierać ją i składać na czas :)

maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Pomogła: 11 razy
Wysłany: Pon Sty 19, 2009 16:21 Pobierz post   

znam ludzi którzy posiadaja broń z roku 1890 i wcześniejszą i sa to pierwsze modele snajperskie, jeszcze z celownikiem bocznym i są świetne podobno, mi sie nie udało na razie trzymać tego cacka w dłoni, może mi da ta osoba kieyś jak mi zaufa...

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 4:24 pm ]
PS. Mówco, jak dobrze znasz WIEDŹMINA???

Czyżol 
Proszkami maluje

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 18:46 Pobierz post   

Nie model broni tylko umiejętności się liczą. Jak nauczy się strzelać z P-64 to nic go nie zaskoczy.

snajph3r 
Nowa dusza

Wysłany: Wto Sty 20, 2009 06:27 Pobierz post   

Cytat:
Nie model broni tylko umiejętności się liczą. Jak nauczy się strzelać z P-64 to nic go nie zaskoczy.

Chyba że zacięcie broni:-)

Czyżol 
Proszkami maluje

Wysłany: Wto Sty 20, 2009 06:52 Pobierz post   

Uważasz, że to, co nowe to nie awaryjne? Jak wystrzelałbyś tyle amunicji, co ja przez tyle lat i to tylko i wyłącznie z P-64 to wiedziałbyś, że broń odpowiednio konserwowana i w odpowiedni sposób "wyrobiona" nie zacina się. Zacinają się te jednostki, których właściciele olewają sobie jej konserwację i opiekę nad nią. Bo co? Jest stara i nie wyjściowa?
Jak będę nosił przy pasku ponad kilowego "jerycho" - bez załadowanego magazynka - to wtedy jestem prawdziwy mężczyzna? no raczej na pewno nie!
Powie ktoś, że magazynek ma mało amunicji. no mało ale dobremu strzelcowi i mniej wystarczy.

p.s. Jeszcze nigdy nie miałem zacięcia w swoim P-64. A miałem już trzy różne jednostki. Najmłotsza z '74.

Mówca Umarłych 
Normalny inaczej

Wysłany: Wto Sty 20, 2009 08:51 Pobierz post   

Czyżol ma sporo racji. Nowe nie nowe, a ten "super fajny" walher P99 potrafi nie mile zaskoczyć. Nie mówię też o konstrukcjach typu WIST :twisted:

O broń trzeba dbać. Wy patrząc z boku na osobę, która dba o swoją broń, a tym samym o swoje i cudze bezpieczeństwo możecie pomyśleć, że albo ma fioła na punkcie broni, albo zamierza za nią wyjść :) Ale na samo "głupie" czyszczenie i konserwację trzeba poświęcić sporo czasu.

Swojego czasu miałem okazję czyścić wiele jednostek broni, głównie kbk AKMS i PK. Jak pisałem z moją jednostką, można było startować na czas w rozkładaniu i składaniu. A nie jedna jest taka, że trzeba magazynkiem uderzać, aby niektóre elementy zdjąć. Czemu tak jest? Niektórzy nie doczyścili i zbiera się osad na osadzie, albo rdza, rzucają bronią... Jakie są efekty? To co widziałem to lufy przekoszone i broń nie celna, magazynek, którego nie można rozładować, bo jest pogięty, a w innym magazynku denko odpadło, i z podpiętego pod bronią, sprężyna wyrzuciła 30 nabojów.

Jak pokazują badania, większość sytuacji z użyciem broni palnej przez funkcjonariuszy odbywa się na odległości do kilku metrów. Biorąc pod uwagę, że ten "zły" też ma broń, to liczą się przede wszystkim umiejętności i nie zawodność, a pojemność magazynka to kwestia drugorzędna, bo nie wiadomo czy się pożyje wystarczająco długo aby ten magazynek opróżnić.

Horatio 
Prawie zadomowiony

Wysłany: Wto Sty 20, 2009 20:00 Pobierz post   

P-64 to złom. Wywalic je....To już na pewno nie pistolet dla policji :wink: Sypie łuskami jak chce :mrgreen:
Glock to jest cudo...P99 są bezpieczne(dosyć) :wink:
I nie pomijajcie kochanych ATeków którzy bawią się AK-47 Glock P99 i Mp5 oraz Glauberyt :wink:
OSU! :mrgreen:

Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Wysłany: Wto Sty 20, 2009 20:59 Pobierz post   

Horatio, nie narazaj się radzie starszych ;p a tak ogólnie to mówcy przedemna mają rację nie liczy się wiek ale jakość :) czasem gorąca trzydziesta jestlepsza od niedoświadczonej nastki ;p

Mówca Umarłych 
Normalny inaczej

Wysłany: Wto Sty 20, 2009 21:16 Pobierz post   

Horatio napisał/a:
I nie pomijajcie kochanych ATeków którzy bawią się AK-47 Glock P99 i Mp5 oraz Glauberyt
Otóż wyobraź sobie, że miałem nie tak dawno rozmowę z osobą, która uczy teraz tych, o których piszesz, i pozwól, że nie zacytuję jego opinii o P99, bo się ona nie nadaje na forum publiczne :)

maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Wysłany: Wto Sty 20, 2009 21:25 Pobierz post   

nie obrazimy się na niecenzuralność:) powiedz jej sens :)

Czyżol 
Proszkami maluje

Wysłany: Wto Sty 20, 2009 21:56 Pobierz post   

Horatio. Każdy pistolet sypie łuskami gdzie chce. Tylko trzeba umieć je znaleźć :) Czy ten pistolet jest dla policji? Są lepsze. Ale amunicja jest ... nie humanitarna i tym samym skuteczniejsza po dotarci do celu.

Cóż! Nigdy nie strzelałeś. Wygląd? To jest ... Nic nie jest!
W dziewięćdziesiątych latach po "treningu na sucho", na strzelnicy krew mi leciała z palców zanim dostałem do P-64 amunicję. Jak dostałem amunicję to musiałem strzelać! I zaliczyć strzelanie!
Jeżeli ktoś myśli, że dostanie P-99 tudzież Glocka i już wszystkich wystrzela jak Rambo w "jungli" to proponuje do przedszkola sie przenieść!! A po drodze jajca sobie ogolić! Żeby się do przedszkola dostać.
Z wist’a strzelać miałem okazję! Mówca wszystko na ten temat powiedział! Nawet miał brata bliźniaka, który nawet światła dziennego nie widział!

Ostatnio zmieniony przez Czyżol Wto Sty 20, 2009 21:58, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu