Kryminalistyka i medycyna s康owa Strona G堯wna
FAQ  Szukaj  U篡tkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Nast瘼ny temat
Autor Wiadomo嗆
Sta鎍zyk
Nowa dusza

Wys豉ny: Wto Sty 09, 2007 21:47 Pobierz post   Cia這 w grobowcu

Cia這 zosta這 p馧 roku temu umieszczone w grobowcu ( murowana piwniczka) w trumnie. Przed pogrzebem by這 przechowywane w dobrych warunkach (ca造 czas ch這dnia). W jakim stanie obecnie mo瞠 si ono znajdowa? Przy za這瞠niu 瞠 wilgotno嗆 w komorze grobowej jest niewielka.

Jakie owady mog造 瞠rowa na ciele ?

Go嗆

Wys豉ny: Wto Sty 09, 2007 22:05 Pobierz post   

Bezpo鈔ednio po ostatecznym ustaniu kr捫enia zaczynaj si toczy procesy, kt鏎e przyczyniaj si do rozk豉du zw這k.
Wczesnym przejawem jest autoliza. P騧ne zmiany to gnicie, a na koniec zeszkieletowanie. Mo瞠 te dochodzi do naturalnych przeobra瞠.
*Autoliza: samostrawienie, rozk陰d pod wp造wem enzym闚.
*Gnicie: rozpad tkanek pod wp造wem enzym闚 bakterii g堯wnie beztlenowych. Sprzyjaj帷e warunki to temperatura powy瞠j 0 stopni i wilgotno嗆.
*Zeszkieletowanie: w zw這kach pogrzebanych dochodzi do ca趾owitego rozpadu cz窷ci mi瘯kich po 3-5lat, a zupe軟e (wi瞛ad豉, chrz御tki, 軼i璕na) - 5-10lat.
*Strupieszczenie: szybka i znaczna utrata wody. 字odowisko suche i przewiewne, wysoka temp.
*Przeobra瞠nie t逝szczowo - woskowe: przemiana tk. t逝szczowej w masy t逝szczowo - woskowe. 字odowisko wilgotne. Pocz徠ek zmian - od 6 tyg. od 鄉ierci, przej軼ie na mi窷nie - 3-4 miesi帷, a pe軟e - po kilku latach.

To w jakim stanie b璠zie cia這, zale篡 te od samych zw這k - przyczyna 鄉ierci, gdy z powodu choroby inaczej te b璠 zmiany przebiega造, a tak瞠 budowa.

毒鏚這: "Medycyna s康owa" Nasi這wki, Raszeja

turtle
Nowa dusza

Sk康: 鏚
Wys豉ny: Pi Sty 12, 2007 17:50 Pobierz post   

Witam wszystkich bardzo serdecznie. To m鎩 debiut :)
Wychowa貫m si w bliskiej odleg這軼i od cmentarza i musz przyzna,瞠 jak na m鎩 闚czesny m這dziutki wiek widzia貫m wiele szcz徠k闚.
Ale tak to jest, je郵i w闚czas z ka盥ym grabarzem by貫m na per wujek, a nekropolia by豉 jednym z naszych ulubionych miejsc zabaw...
Pewnego dnia by貫m 鈍iadkiem-wraz z kolegami z okolicy-przekopania grobu jakiego tam zmar貫go po oko這 20 latach m篹czyzny.
Rodzina nie op豉ci豉 w por miejsca na cmentarzu, wi璚 dyrekcja nakaza豉 zlikwidowa nagrobek, by stworzy, 瞠 tak to okre郵 nowe miejsce wiecznego odpoczynku dla innej osoby.
Jakie by這 moje zdziwienie i rozczarowanie, kiedy zamiast widoku ko軼i, nie ujrza貫m dos這wnie nic, opr鏂z sztucznej szcz瘯i i gumowej cholewki od buta...

Ostatnio zmieniony przez turtle Nie Sty 14, 2007 19:12, w ca這軼i zmieniany 1 raz  

dago 
Prawie zadomowiony

Pom鏬: 1 raz
Sk康: Zamo嗆
Wys豉ny: Pi Sty 12, 2007 18:50 Pobierz post   

Tyle,瞠 rozk豉d w warunkach praktycznie beztlenowych to jeszcze inna sprawa - w豉snie dlatego nigdy w 篡ciu nie chcia豚ym byc pochowany w grobie "p馧kowym" czy w piwniczce - tylko i wy豉cznie ziemia + 豉two rozk豉dalna trumna.
A z rozk豉dem i jego tempem bywa r霩nie - zalezy od gleby,dostepu tlenu,insekt闚 itd.,itp.-zreszta poszukaj na forum,jesli Cie interesuje,by這 tego troche ....
Te mam ciekaw historie na ten temat - znajomy grabarz opowiada mi,瞠 kiedy w celu dokonania poch闚ku otworzyli grobowiec ,nie naruszony gdzie od dwudziestych lat XXw.. W 鈔odku sta豉 trumna pochowanego wtedy,a na wieku trumny le瘸豉 r騜a wygl康aj帷a z daleka praktycznie tak jakby przed chwila j zerwano - czerwona,listki zachowa造 ziele. Co ciekawe w jaki,niezbyt d逝gi czas po otwarciu grobowca r騜a rozsypa豉 sie w drobny proszek - podobny proces zacz掖 dotyka trumny. Tak 瞠 to tak瞠 kwestia mikroklimatu tworzonego przez lata ..............

Go嗆

Wys豉ny: Sob Sty 13, 2007 15:26 Pobierz post   

dago napisa/a:

(...) nigdy w 篡ciu nie chcia豚ym byc pochowany w grobie "p馧kowym" czy w piwniczce - tylko i wy豉cznie ziemia + 豉two rozk豉dalna trumna.

A ja w og鏊e nie chcia豉bym by pochowana w trumnie... Dla mnie idealnym rozwi您aniem jest kremacja....
Troszk mnie dziwi, 瞠 ludzie/rodziny bardzo niech皻nie decyduj si na co takiego szczeg鏊nie w ma造ch miejscowo軼iach. Tam gdzie ja mieszkam, odk康 pami皻am, tylko raz zdarzy si przypadek poddania cia豉 kremacji - co oczywi軼ie nie odby這 si bez zb璠nych komentarzy....
Od razu przypomina mi si okres powodzi i to co dzia這 si na zalanych cmentarzach.... :?

Jarzyn 
Nowa dusza

Sk康: P這雟k / Warszawa
Wys豉ny: Nie Sty 14, 2007 12:32 Pobierz post   

Elissa napisa/a:

Od razu przypomina mi si okres powodzi i to co dzia這 si na zalanych cmentarzach.... :?

Co si dzia這? Czy trumny wyp造wa造 z grob闚?
Je瞠li mo積a to prosz o przybli瞠nie tematu, poniewa mieszkam z daleka od miejsc dotkni皻ych powodzi i powiem szczerze, 瞠 trudno mi sobie tak sytuacj wyobrazi.

Mam jeszcze jedno pytanie dotycz帷e tematu.
Czy po d逝gim czasie od poch闚ku w wybetonowanym grobowcu trumna, le膨ca na "p馧ce", w wyniku rozk豉du materia逝 po prostu si rozsypie i wszystkie szcz徠ki znajd si na dnie pieczary?

Go嗆

Wys豉ny: Nie Sty 14, 2007 23:34 Pobierz post   

Jarzyn napisa/a:

Co si dzia這? Czy trumny wyp造wa造 z grob闚?

"Czy trumny wyp造n na powierzchni, jak w 1997 roku na niekt鏎ych cmentarzach?" (wiadomo軼i24.pl)
Bezpo鈔ednio tego nie widzia豉m, aczkolwiek pojawia造 si artyku造 na ten temat..... Ale sam fakt, zalania takiego terenu w du篡m stopniu grozi epidemi.....
Wiadomo, r騜nie to bywa w r騜nych rejonach Polski, ale najgorsze s okolice g鏎skie....

Sta鎍zyk
Nowa dusza

Wys豉ny: Pon Lut 05, 2007 19:46 Pobierz post   

Mam wi璚 pytanie, bo jakim czasie dojdzie do ca趾owitego rozk豉du zw這k w takim 鈔odowisku ?

zin 
Cz瘰to zagl康a

Pomog豉: 4 razy
Sk康: Krak闚
Wys豉ny: Wto Lut 06, 2007 12:50 Pobierz post   

Zw這ki w naszych czasach nie bardzo chc si rozk豉da :) Jeste鄉y dobrze zakonserwowani przez jedzenie tych wszystkich E- 31234 i innych temu podobnych chemikali闚. Coraz cz窷ciej zdarza si, 瞠 wykopuje si po 豉dnych kilku latach zw這ki, a wygl康aj jakby pogrzeb by przed tygodniem. D逝gowieczni jeste鄉y, hehe... prawie jak faraonowie?

Caius 
Caius

Pom鏬: 21 razy
Sk康: Pozna
Wys豉ny: Wto Lut 06, 2007 16:10 Pobierz post   

Cytat:
Zw這ki w naszych czasach nie bardzo chc si rozk豉da Smile Jeste鄉y dobrze zakonserwowani przez jedzenie tych wszystkich E- 31234 i innych temu podobnych chemikali闚. Coraz cz窷ciej zdarza si, 瞠 wykopuje si po 豉dnych kilku latach zw這ki, a wygl康aj jakby pogrzeb by przed tygodniem. D逝gowieczni jeste鄉y, hehe... prawie jak faraonowie?

Mylisz si. Dieta nie ma 瘸dnego wp造wu na stan zw這k. Decyduj wy陰cznie czynniki zewn皻rzne: temperatura, wilgotno嗆 gleby, powietrza etc.

Sta鎍zyk
Nowa dusza

Wys豉ny: Wto Lut 06, 2007 20:21 Pobierz post   

- trumna znajduje si w betonowym grobowcu, nad trumn s u這穎ne p造tki
- pod這ga grobowca r闚nie betonowa
- bez dost瘼u wody

Prosz o orientacyjn odpowied. Kiedy dojdzie do ca趾owitego rozk豉du?

zin 
Cz瘰to zagl康a

Pomog豉: 4 razy
Sk康: Krak闚
Wys豉ny: Wto Lut 06, 2007 20:24 Pobierz post   

Caius napisa/a:
Cytat:
Zw這ki w naszych czasach nie bardzo chc si rozk豉da Smile Jeste鄉y dobrze zakonserwowani przez jedzenie tych wszystkich E- 31234 i innych temu podobnych chemikali闚. Coraz cz窷ciej zdarza si, 瞠 wykopuje si po 豉dnych kilku latach zw這ki, a wygl康aj jakby pogrzeb by przed tygodniem. D逝gowieczni jeste鄉y, hehe... prawie jak faraonowie?

Mylisz si. Dieta nie ma 瘸dnego wp造wu na stan zw這k. Decyduj wy陰cznie czynniki zewn皻rzne: temperatura, wilgotno嗆 gleby, powietrza etc.

Hmm.. a to ciekawe. M鎩 dr od kryminalistyki twierdzi, 瞠 ma i to du篡. :|

Lucyfer 
Nowa dusza

Sk康: ...
Wys豉ny: Sro Lut 07, 2007 22:36 Pobierz post   

Sta鎍zyk napisa/a:
- trumna znajduje si w betonowym grobowcu, nad trumn s u這穎ne p造tki
- pod這ga grobowca r闚nie betonowa
- bez dost瘼u wody

Prosz o orientacyjn odpowied. Kiedy dojdzie do ca趾owitego rozk豉du?

A ja prosz o szybk odpowied, bo mnie ju od wczoraj ciekawo嗆 z瞠ra!!! :shock: :D :wink:

Afia 
Zadomowiony

Pomog豉: 5 razy
Sk康: ...spomi璠zy...
Wys豉ny: Czw Lut 08, 2007 11:49 Pobierz post   

zin napisa/a:
Caius napisa/a:

Hmm.. a to ciekawe. M鎩 dr od kryminalistyki twierdzi, 瞠 ma i to du篡. :|

Czynniki zewn皻rzne maj decydujacy wp造w na stan zw這k, ale i same zw這ki maj wp造w na proces rozk豉du - a dok豉dniej na czas w jakim sie zacznie proces gnilny.

By這 ju o tym

http://www.kryminalistyka...ight=zi%F3%B3ka

Sta鎍zyk
Nowa dusza

Wys豉ny: Pi Kwi 20, 2007 16:32 Pobierz post   

dago napisa/a:
Tyle,瞠 rozk豉d w warunkach praktycznie beztlenowych to jeszcze inna sprawa - w豉snie dlatego nigdy w 篡ciu nie chcia豚ym byc pochowany w grobie "p馧kowym" czy w piwniczce - tylko i wy豉cznie ziemia + 豉two rozk豉dalna trumna.
A z rozk豉dem i jego tempem bywa r霩nie - zalezy od gleby,dostepu tlenu,insekt闚 itd.,itp.-zreszta poszukaj na forum,jesli Cie interesuje,by這 tego troche ....
Te mam ciekaw historie na ten temat - znajomy grabarz opowiada mi,瞠 kiedy w celu dokonania poch闚ku otworzyli grobowiec ,nie naruszony gdzie od dwudziestych lat XXw.. W 鈔odku sta豉 trumna pochowanego wtedy,a na wieku trumny le瘸豉 r騜a wygl康aj帷a z daleka praktycznie tak jakby przed chwila j zerwano - czerwona,listki zachowa造 ziele. Co ciekawe w jaki,niezbyt d逝gi czas po otwarciu grobowca r騜a rozsypa豉 sie w drobny proszek - podobny proces zacz掖 dotyka trumny. Tak 瞠 to tak瞠 kwestia mikroklimatu tworzonego przez lata ..............

Mo積a by rozwin望 my郵 dlaczego lepiej do ziemi a nie w grobowcu?

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: