Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
bialyds
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lis 15, 2006 00:43 Pobierz post   Portal - błędy, uwagi itp.

Witam !!!

Jedna uwaga do artykułu na stronie: www.kryminalistyka.fr.pl/forensic_alkohole.php

Nie można określać w liczbie mnogiej alkoholi, które występują w postaci tylko jednoego związku, np. alkohol metylowy jest konkretnym związkiem o wzorze CH3OH i nie ma wiecej substancji sklasyfikowanych jako alkohol metylowy. Podobnie jest z alkoholem etylowym. Tak więc nie można również otrzymać kilku alkoholi metylowych, czy etylowych.

Ostatnio zmieniony przez Mówca Umarłych Sob Lut 19, 2011 21:28, w całości zmieniany 2 razy  

Mówca Umarłych 
Normalny inaczej

Wysłany: Czw Lis 16, 2006 16:14 Pobierz post   

Myślę, że to jest tylko kwestia podejścia do sprawy.

Alkohol metylowy jako substancja jest jeden, ok. Tak samo niby i inne.... Ale ile mamy np alkohloli pitnych opartych na tym samym związku? Zależnie od stężenia procentowego alkoholu można mówić o różnych alkoholach, mimo iż w zasadzie mówimy o mieszaninach tego samego związku.

Jeśli zrobisz 3 produkty na bazie alkoholu metylowego (każdy rozcieńczysz innym związkiem) p o t o c z n i e można by powiedzieć, o tym alkoholu w liczbie mnogiej.

Greg 
Waste Manager

Wysłany: Pią Lis 09, 2007 23:40 Pobierz post   

Dzisiaj w rozmowie z koleżanką (gg) wspomniałem, że forma 'odciski' w sensie ślady lini papilarnych na powierzchni płaskiej jest niepoprawna.
Skierowała mnie ona do naszej strony (www.kryminalistyka.fr.pl) i do działu "daktyloskopia" - jest tam wyraźnie napisane, że odciski. Podobnie jak w książach mistrza polskiej kryminalistyki - B. Hołysta.

Proponuję wspomnieć na stronie (skoro specjaliści na naszym forum tak zwracają na to uwagę), że forma odciski z reguły jest niepoprawna.
No i jakoś to uzasadnić, kiedy używamy formy odbitki, a kiedy odciski.

Żeby nie było niejasności.
Pozdrawiam i przepraszam, jeśli się czepiam ;)

Bartek - bbxb 
kryminalistyka.fr.pl

Wysłany: Sob Lis 10, 2007 10:04 Pobierz post   

Bardzo dobrze!
Wszystkie uwagi dotyczące artów na naszej stronie prosimy natychmiast zgłaszać.

Pamiętajcie także, że ani władze strony ani władze forum nie są autorami artykułów zamieszczonych w naszym serwisie.

Pozdrawiam. :smile:

Czyżol 
Proszkami maluje

Wysłany: Nie Lis 11, 2007 05:31 Pobierz post   

To tak jak z tym "technik kryminalistyczny". Technik kryminalistyki. Kryminalistyczny to może być ambulans albo sprzęt. Odbitka linii papilarnych jest pobierana na odpowiednie karty. A "odbitka" ujawniona na miejscu zdarzenia to ślad.

trajano 
Nowa dusza

Wysłany: Czw Sty 31, 2013 12:21 Pobierz post   

Przy próbie dodania avatara wyskakuje mi błąd, że ma mieć poniżej 60 kB mimo że mój obrazek ma 5,92 kB
Podczas rejestracji wywaliło mi błąd, że nie można wysłać do mnie maila gdyż format zapisanego adresu jest niepoprawny. Oczywiście maila wpisałem jak najbardziej poprawnie ma się rozumieć :)

maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Pomogła: 11 razy
Wysłany: Czw Sty 31, 2013 14:29 Pobierz post   

Maile nie dochodzą od jakiegoś czasu a avatar może mieć złą nazwę, wytnij z niego numerki a najlepiej zmień nazwę np. na awatar, powinno pomóc.

trajano 
Nowa dusza

Wysłany: Czw Sty 31, 2013 19:10 Pobierz post   

Niestety, zmieniłem nazwę na sugerowaną ale nic, dalej pokazuje że obrazek ma mieć poniżej 60 kB :(

Co do maila to może zmieniły się ustawienia smtp poczty u usługodawcy z serwerem?

Brock 
Zadomowiony

Wysłany: Sob Mar 30, 2013 19:20 Pobierz post   

Przyda się i dodać na stronkę info o ciasteczkach.

Aiko 
Nowa dusza

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Czw Sie 22, 2013 15:10 Pobierz post   

Już ktoś o tym wspominał, chyba Night Girl, ale jeśli ktoś mógłby ustawić nasz forumowy zegarek byłabym wdzięczna, bo jest przestawiony o jakieś 2h do przodu.

[Jonathan Carroll]
Ostatnio zmieniony przez Aiko Czw Sie 22, 2013 15:11, w całości zmieniany 1 raz  

Czyżol 
Proszkami maluje

Wysłany: Sob Paź 18, 2014 22:51 Pobierz post   

Witam. Trochę mnie nie było i widzę, że bałagan na forum się mały porobił. Posprzątałem trochę w ramach moich uprawnień. Niestety troli adresu ip nie mogę blokować a takowi się pojawili. Rejestrowała się jedna i ta sama osoba pod kilkoma nick’ami. To akurat widzę. Mówcę chyba, gdzieś wcięło bo i moja czaszka "ma wolne".

docent 
Zadomowiony

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 09:04 Pobierz post   

hehe a zegarek dalej swoje :mrgreen:

No wiesz. Jak się sypie to po całości :neutral:

Ostatnio zmieniony przez Czyżol Pon Paź 20, 2014 09:53, w całości zmieniany 1 raz  

geminus 
Nasz człowiek

Wysłany: Pon Maj 30, 2016 07:10 Pobierz post   

Święta Wielkanocne już dawno za nami i może by tak zamiast pisanek i życzeń świątecznych zamieścić coś bardziej na czasie.

Odpowiedz do tematu