Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
Paweld1994 
Nowa dusza

Wysłany: Pią Cze 29, 2018 18:13 Pobierz post   Pomoc w szukaniu literatury do pracy magisterskiej

Witam wszystkich!

Jestem studentem V roku na wydziale prawa i zdecydowałem się pisać pracę magisterską z kryminalistyki. Po rozmowie z moim promotorem (oraz jego lekką namową) zdecydowałem się na temat "Zmiany obrazu pisma w okresie późnej dorosłości".
W pracy tej, miałoby ogólnie mówiąc chodzić o zmienianie się charakteru pisma człowieka ze względu na wiek. Miałaby to być także praca badawcza, w której zdobędę kilkanaście próbek pisma (np. podpisów) ludzi w wieku, dajmy na to, 30 i 70 lat (oczywiście chodzi każdorazowo o dwie próbki pisma tej samej osoby, które jednak dzieli te 40 lat) i będę je "porównywał" jak zmieniły się na przestrzeni lat.

Mój problem polega na tym, że z dostępem do odpowiedniej literatury, która traktowałaby o moim temacie jest gorzej niż myślałem. Wypożyczyłem kilka książek, jednak traktują one bardziej ogólnie o gafologii niż o moim temacie (czyli o zmianie charakteru pisma w czasie życia człowieka).

Byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś, bardziej obeznany w temacie, podpowiedziałby mi na jakie pozycje zwrócić uwagę i czy istnieją książki które mogłyby pomóc mi w pisaniu pracy na ten temat.

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź!

P.S. Zamieszczam literaturę którą "uzbierałem" do tej pory:
- Podpisy : studium z pismoznawstwa kryminalistycznego / Antoni Feluś.
- Z zagadnień metodologicznych ekspertyzy pisma ręcznego / Antoni Feluś.
- Wartość dowodowa opinii pismoznawczej / Marek Leśniak.
- Sztuka grafologii czyli Twój podpis mówi za Ciebie / Alfons Lüke, Albert Lang ;
- Grafologia : charakter pisma mówi wszystko o człowieku / J. P. Zajączkowski jr.

shadowsniper 
Stara wiara

Wysłany: Wto Lip 03, 2018 21:47 Pobierz post   

Jeśli mogę coś zasugerować skontaktuj się z Anną Marzena Wasilewskadra Kryminalistyki i Kryminologii Wydziaùu Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczeciñskiego
70–130 Szczecin, ul. Powstañców Wielkopolskich 51/15
Tel. stacjonarny (0 - 91) 482 - 38 - 32
Tel. kom. 0 - 606 - 43 -35 - 52,
E-mail: mawas@univ.szczecin.p

Walczę z reklamami w stopkach, trudno, takie mam hobby...

Dunajec 
Nowa dusza

Wysłany: Czw Lip 19, 2018 13:39 Pobierz post   

Ja mślę, że warto też zaopatrzć sie w Leksykon kryminalistyki, by móc operować odpowiednimi hasłami. Niestety żadnej konkretnej książki Ci nie polecę, bo nie znam

Odpowiedz do tematu