Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
Różyczka 
Nowa dusza

Wysłany: Pon Paź 09, 2017 21:57 Pobierz post   Czas trwania śledztwa

Witam wszystkich, mam 17 lat i jestem aspirującą autorką kryminałów. Gdyby ktoś pracujący "w branży" posłużyłby mi radą, byłabym niezwykle zobowiązana.

Otóż tak: w jednym z polskich hoteli doszło do zabójstwa - zginął jeden ze współwłaścicieli. Ile trwałoby sporządzenie protokołu z sekcji zwłok (przyczyna zgonu widoczna na pierwszy rzut oka? Przez jaki okres czasu (przy założeniu, że policja nie natrafiłaby na żadne interesujące ślady) hotel byłby zamknięty dla osób postronnych (chodzi mi o to, po jakim czasie od popełnienia zbrodni mój bohater, były policjant, mógłby tam przychodzić i przesłuchiwać świadków na własną rękę)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :wink:

shadowsniper 
Stara wiara

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 18:22 Pobierz post   

1. Do ok miesiąca, w formie skróconej (na szybko), tego samego dnia, o ile zwłoki były by dostarczone w w godzinach pracy ZMS-u. Do takiego zdarzenia, często przyjeżdża Lekarz MS, który na miejscu, do specjalnego protokołu dyktuje treść oględzin zwłok, bez otwierania powłok.
2. Były policjant nie miałby prawa nikogo przesłuchiwać, to zarezerwowane dla czynnych policjantów i prokuratorów. Zwykle czynności , jeśli nie obejmują pięter i pokojów gości, nie kolidują z ich pobytem. W zależności od okoliczności, oględziny trwają zwykle ok (w przypadku zabójstwa) max 24h. Wszystko zależy od ilosci śladów, okoliczności towarzyszących, ilości osób w GO, oraz samych umiejętności TK.
Max na drugi dzień, mógłby się już zacząć tam szwendać...

Walczę z reklamami w stopkach, trudno, takie mam hobby...

Różyczka 
Nowa dusza

Wysłany: Sro Paź 11, 2017 19:45 Pobierz post   

Bardzo dziękuję

Odpowiedz do tematu