Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
Brock 
Zadomowiony

Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 21:45 Pobierz post   

No właśnie.
Bardzo lubię również tak dopracowane? uroczo tradycyjnie zarysowane postaci, a poza tym...
Wg mnie, w nieco starszej literaturze słowo pisane i własna wyobraźnia przeważa nad kolejnymi ekranizacjami. I te wszystkie urocze, zapominane i na nowo odkrywane szczególiki... Miło wracać do takich lektur.

Ostatnio zmieniony przez Brock Pią Wrz 23, 2011 21:46, w całości zmieniany 1 raz  

zaciekawiony 
Zadomowiony
Robi odciski

Wysłany: Sob Paź 01, 2011 20:58 Pobierz post   

Agata Christie była mistrzynią w kryminale klasycznym, gdzie ważniejsza od tła i zarysowania postaci była zagadka, natomiast nie radziła sobie gdy trzeba było wyjść poza ramy dość płaskiego świata przedstawionego.
Próbowała powieści szpiegowskich, ale mimo wszystko wyszły jej klasyczne kryminały (seria o Tommy'm i Tuppence, dosyć zresztą zabawna, miejscami jako próba pastiszu), raz spróbowała na prośbę siostrzeńca krwawej zbrodni, ale nie potrafiła jej obrazowo opisać, zaś jej "krwawość" była jedynie przykrywką dla sprytnej intrygi w białych rękawiczkach. jej powojenne powieści mogłyby zostać wydane przed wojną, bo przemiany obyczajowe nie zostały w nich zauważone. Dlatego była mistrzynią, ale tylko w pewnym typie powieści.

Mimo to bardzo ją lubię, a do najlepszych moim zdaniem należy książka "Noc i ciemność", gdzie wątła i w sumie dość oczywista intryga towarzyszy ciekawemu i rozbudowanemu opisowi pewnej pokrętnej psychiki.

A ostatnio przerabiam Chandlera.

Palma 
Nowa dusza

Wysłany: Pią Gru 30, 2011 00:43 Pobierz post   

Bardzo ciekawe książki z zaskakującym zakończeniem, szczególnie polecam "ABC". Tylko wiadomo, to taka lektura "na plażę", zrelaksować się, odprężyć, raczej jakiś szczególnie ciekawych nowinek z dziedziny kryminalistyki tam nie znajdziemy i jak już ktoś wspomniał, dzisiaj ciężko byłoby korzystać z ich metod, chociaż geniusz Herkulesa przydałby się wielu policjantom. :D

studentka medycyny

błądbezwzględny 
Nowa dusza

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 12:47 Pobierz post   

Przeczytałem już chyba koło 20 powieści A.Christie. Najbardziej zaskakujące były dla mnie "Mroderstwo w Boże Narodzenie" i słynne "Morderstwo W ORient Expressie". Obecnie czytam "Po pogrzebie" i też póki co mi się podoba. Uwielbiam sprawy 'rodzinne', w sensie, że podejrzanymi są osoby z najbliższej rodziny zmarłego.

shinsetsu 
Nowa dusza

Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 11:06 Pobierz post   

moim zdaniem jej książki są całkiem spoko

marcin79 
Nowa dusza

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 14:59 Pobierz post   

Książki były całkiem spoko, ale tak jak ktoś napisał wyżej to chyba już nie te czasy ? Chyba, że ktoś lubi "stare" klimaty :)

Kryminalistyk 
Prawie zadomowiony
Zabójstwo...

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 17:08 Pobierz post   

Akurat ja nigdy żadnego kryminału tej autorki nie przeczytałem, bo nie przepadam za angielskimi kryminałami.

Nie ocenię, jaka to jest autorka kryminałów, bo nie czytałem jej książek.

Odpowiedz do tematu