Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
PannaWatson 
Nowa dusza

Wysłany: Nie Wrz 18, 2016 13:12 Pobierz post   Chipy namierzające

Witam wszystkich.

Może na początek wyjaśnię: od niedawna prowadzę bloga, na którym zamieszczam m.in. swoje opowiadania kryminalne. Jako że nie jestem biegłą w dziedzinie kryminalistyki ani żadnych nauk jej pokrewnych (prawdę powiedziawszy nie zdałam nawet jeszcze matury), postanowiłam "zasięgnąć języka" w Internecie, aby w razie czego się nie skompromitować. W chwili obecnej mam taki oto problem:

Główny bohater mojego opowiadania (z zawodu prywatny detektyw) podejrzewa swoją żonę o zdradę, więc postanawia w sekrecie umieścić w jej telefonie/biżuterii (jeszcze się waham) chip namierzający. Co musiałby zrobić, żeby móc ją potem lokalizować, że się tak wyrażę, "we własnym zakresie? Z góry dziękuję za poświęcony mi czas i pozdrawiam.

Don-Pedro-von-Szpieg 
Nowa dusza

Wysłany: Czw Paź 27, 2016 21:21 Pobierz post   

Gdyby taki chip był połączony z systemem GPS, to wystarczyłaby aplikacja lokalizująca pokazująca przemieszczanie się obiektu posiadającego chip, nakładając ruch osoby na konkretną mapę, . Troszkę widziałem na ten temat w tym filmie ---> https://www.youtube.com/watch?v=_lKNSaxnjNk Na pewno istnieją takie aplikacje na telefony (np. ikolX), ale czy są też podobne rozwiązania do chipów, które umieszcza się w biżuterii nie jestem pewien. Myślę, że jeśli tak to na pierwszej lepszej stronie z gadżetami szpiegowskimi je znajdziesz :)

tymi97 
Nowa dusza

Wysłany: Wto Lis 08, 2016 14:29 Pobierz post   

tak troche nie w temacie, ale jednak w temacie.. chipowanie ludzi staje sie coraz bardziej popularne, w krajach skandynawskich jest to już swojako moda. W skórę pomiędzy palcami u ręki wczepiają płytke i dzieki niej mozesz np. placic "zblizeniowo" badz wyplacac pieniadze z bankomatu

geminus 
Nasz człowiek

Wysłany: Wto Lis 08, 2016 20:19 Pobierz post   

tymi97 napisał/a:
chipowanie ludzi staje sie coraz bardziej popularne, w krajach skandynawskich jest to już swojako moda
Czyżby?

tymi97 napisał/a:
W skórę pomiędzy palcami u ręki wczepiają płytke i dzieki niej mozesz np. placic "zblizeniowo" badz wyplacac pieniadze z bankomatu
Może jakieś źródło tej sensacyjnej informacji.

Odpowiedz do tematu