Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
Zofia90 
Nowa dusza

Wysłany: Czw Sie 13, 2015 08:58 Pobierz post   Kłopotliwy testament

Witam,
kilka miesięcy temu zmarł mój tata i okazało się, że pozostawił po sobie spadek, zgodnie z którym cały jego majątek dziedziczy jego żona. Majątek ten jest dość duży, choć żona taty zaniża jego wartość. Chciałam dowiedzieć się czy wraz z siostrą możemy ubiegać się o część spadku czy zachówek? Bardzo liczę na pomoc.

Ostatnio zmieniony przez Zofia90 Czw Sie 13, 2015 08:59, w całości zmieniany 1 raz  

shadowsniper 
Stara wiara

Wysłany: Czw Sie 13, 2015 09:06 Pobierz post   

możecie. każda z was po ok 25%, jeśli nie ma innych uprawnionych do spadku.

Walczę z reklamami w stopkach, trudno, takie mam hobby...

geminus 
Nasz człowiek

Wysłany: Czw Sie 13, 2015 12:30 Pobierz post   

Oczywiście możecie tak jak pisze shadow, ale niestety nie należy Wam się po 25%. Spadek po Pani ojcu nabyła jego żona, Pani oraz siostra, każdy po 1/3 udziału w spadku. Należy jednak uwzględnić, że w skład spadku po ojcu wszedł udział w majątku wspólnym małżeńskim, który wynosi 1/2 zgodnie z domniemaniem zawartym w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Dlatego w chwili obecnej współwłaścicielami wszystkich przedmiotów, które wchodziły w skład majątku wspólnego małżeńskiego rodziców, są: Pani mama w 2/3 udziału oraz Pani i siostra, każdy po 1/6 udziału.

seminarka 
Nowa dusza

Wysłany: Wto Sie 25, 2015 20:55 Pobierz post   

chyba niestety faktycznie prawdą jest ta wersja z 1/6, ale lepiej zajrzyj do jakiegoś prawnika (ja polecam Mariusza Trojanowskiego w Łodzi, bo pomagał mi w podobnej sprawie)

paulina55 
Nowa dusza

Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 23:39 Pobierz post   

Witam.
W takich sprawach najlepiej poradzić się adwokata. Nie wiem skąd jesteś ale w Warszawie możesz zasięgnąć porady w tej kancelarii klik .Są tam adwokaci od prawa spadkowego. Bo przyjęcie spadku może mieć różnego rodzaju konsekwencje i to nie tylko same przyjemne.

Ostatnio zmieniony przez shadowsniper Pon Kwi 04, 2016 14:50, w całości zmieniany 1 raz  

panSamochodzik 
Nowa dusza

Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 13:48 Pobierz post   

Pamiętaj, że testament zmarłego jest nie do podważenia. Na pewno Tobie i siostrze należy się spadek. Jest wiele kancelarii, które się tym zajmują. Daj znać jak rozwiązała się sprawa, trzymam kciuki :)

Odpowiedz do tematu