Witam serdecznie i zapraszam na współorganizowane przez LK KWP wydarzenie:
PROGRAM WYDARZENIA:
Miejsce: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Centrum Dydaktyczno-Naukowe, pl. Grunwaldzki 24a, aula im. Jana Pawła II
17.0 - 17.15 Prezentacja Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji
we Wrocławiu
17.15 – 17.30 Prezentacja Pracowni Badań Antroposkopijnych
17.30 – 17.45 Prezentacja Pracowni Badań Broni i Balistyki
17.45 – 18.00 Prezentacja Pracowni Badań Chemicznych
18.15 – 18.30 Prezentacja Pracowni Badań Daktyloskopijnych
18.30 – 18.45 Prezentacja Pracowni Badań Dokumentów
18.45 – 19.00 Prezentacja Pracowni Badań Fonoskopijnych
19.00 – 19.15 Prezentacja Pracowni Badań Informatycznych
19.15 – 19.30 Prezentacja Pracowni Badań Mechanoskopijnych
19.30 – 19.45 Prezentacja Pracowni Badań Traseologicznych
19.45 – 20.00 Prezentacja Pracowni Badań Zapisów Wizualnych
20.00 – 20.15 Prezentacja Pracowni Badań Genetyki Sądowej
20.15 – 20.30 Prezentacja nadzoru merytorycznego nad komórkami techniki kryminalistycznej województwa dolnośląskiego. Wprowadzenie do pokazu oględzin miejsca zdarzenia
20.45 – 21.45 Pokaz oględzin miejsca zdarzenia z uwzględnieniem głównych rodzajów śladów kryminalistycznych występujących na miejscu zdarzenia oraz wykonywanymi dokumentacjami technicznymi w postaci nagrań wideo, zdjęć oraz szkiców. -wymagane wcześniejsze zapisy.
Miejsce: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Centrum Dydaktyczno-Naukowe, pl. Grunwaldzki 24a, sala 1C.
17.00 – 18.00 – opracowanie portretu pamięciowego przez biegłego z zakresu badań antroposkopijnych - wymagane wcześniejsze zapisy.
18.00 – 19.00 - opracowanie portretu pamięciowego przez biegłego z zakresu badań antroposkopijnych - wymagane wcześniejsze zapisy.
Imprezy towarzyszące: 17.00 – 20.00
Hall oraz pomieszczenia przed aulą:
• pokaz sprzętu Zespołu Minersko – Pirotechnicznego SPAP KWP we Wrocławiu,
• pokaz sprzętu Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Hradcu Kralove,
• pokaz sprzętu Izby Celnej we Wrocławiu,
• pokaz sprzętu i materiałów kryminalistycznych firmy Transfarm,
• pokaz sprzętu firmy CYBID,
• pokaz możliwości ujawniania śladów daktyloskopijnych wraz z możliwością wykonania daktyloskopii palca (Sekcja Daktyloskopii LK KWP we Wrocławiu),
Ponadto na zewnątrz budynku wykonana będzie pozoracja wypadku drogowego realizowana przez funkcjonariuszy Pracowni Badania Wypadków Drogowych Laboratorium Kryminalistycznego KWP we Wrocławiu oraz funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
W trakcie prezentacji oraz pokazów w korytarzach oraz hallu prezentowane będą środki oraz materiały kryminalistyczne, którymi posługują się specjaliści oraz biegli z różnych dziedzin kryminalistyki. Przy osobnym stoisku można będzie uzyskać odbitkę linii papilarnych wybranego palca.
REGULAMIN WYDARZENIA:
Uczestnicy przebywający na terenie budynku Uniwersytetu Przyrodniczego - Auli im. Jana Pawła II mieszczącego się we Wrocławiu Plac Grunwaldzki 24A poruszają się zgodnie z wyznaczonymi przez organizatora ciągami komunikacyjnymi.
Na wydarzenia, na które obowiązują wcześniejsze zapisy, rejestrację prowadzi Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.
Zgłoszenie chęci udziału w wybranym wydarzeniu należy wysłać na adres mailowy noc_laboratoriow@up.wroc.pl, podając: nazwę wydarzenia, godzinę i liczbę zgłaszanych osób. Rejestracja trwa do 9 października do godz. 12:00.
Kontakt:
Martyna Jabłońska
Biuro Informacji, Promocji i Rekrutacji
Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
Tel: 71-320-5498
www.up.wroc.pl/noc-laboratoriow
Od siebie tylko dodam, że będę się tam gdzieś "przewijał". Zapraszam wszystkich serdecznie, na pewno nikt nie wyjdzie rozczarowany
shadowsniper, ogromne dzięki za informację o wydarzeniu specjalnie przyjechałam na nie z Krk i nie pożałowałam zawsze miło jest posłuchać ludzi kompetentnych w swoim fachu, otwartych na pytania i chętnie dzielących się swoją wiedzą już czekam na kolejną edycję
shadowsniper Stara wiara Pomógł:44 razy Posty: 591 Skąd: Wrocław
shadowsniper, tak, byłam do końca i tak właśnie myślałam, że będziesz jednym z tych (cytuję i nie wątpię ) "najlepszych w Polsce", ale nie śmiałam dopytywać
Mam jeszcze takie pytanie - jak często w czasie pracy zmieniacie rękawiczki? Bo po pewnym czasie na rękawiczkach też można poprzenosić zanieczyszczenia z jednego dowodu na drugi...? I czy zawsze zawsze pracujecie w kombinezonach? Czy to było tak na potrzeby pokazu a (polska) rzeczywistość rządzi się jednak swoimi (ograniczonymi budżetowo) prawami?
I jeszcze taka druga sprawa - kiedyś gdzieś natknęłam się na informację, że zwyczajowo zwłoki oznacza się numerem 1, natomiast na pokazie nr 1 był ślad traseologiczny i trochę zgłupiałam Mógłbyś rozwiać moje wątpliwości?
shadowsniper Stara wiara Pomógł:44 razy Posty: 591 Skąd: Wrocław
Tak często, jak tego wymaga sytuacja, zawsze przed pobraniem biologii aż do następnego śladu wymagającego sterylności.
Tak, łatwo można kontaminować ślad, to największy problem nowoczesnej genetyki.
Kombinezony:
Nie, nie zawsze (chociaż to najlepiej by było), niestety, brak kasy, zaopatrzenie nie chce nas widzieć ze swoimi "bezzasadnymi roszczeniami" a jeden taki kosztuje kilkanaście złotych. Razy kilka oględzin dziennie i masz odpowiedź... Na najpoważniejsze zdarzenia staramy się nosić, ale to nic przyjemnego, gorąco i wyglądasz jak kosmita
Ślady:
Zwyczajowo zwłok nie oznacza się numerem, to trochę brak szacunku - sprowadzenie śmierci ludzkiej, tragedii rodziny do wartości liczbowej, unikam i przestrzegam przed takimi działaniami. No, trochę szacunku dla zwłok (chociaż kanapkę już mi się zdarzyło pałaszować, ale to inna historia)
Poczytaj o zasadach numeracji śladów i taktykach prowadzenia czynności, wtedy odpowiedź nasunie się sama, zwykle subiektywna metoda, tym razem i tak było.
Maria_k będziesz we WRO to po prostu daj znać, nie trzeba fajerwerków, by wyciągnąć mnie na browara, wystarczy powiedzieć, że ty stawiasz (kiedyś miałem ksywę "Dżin" - zjawiałem się zawsze, gdy ktoś otwierał butelkę)
PS. Nie byłem najlepszy, miałem drugie miejsce, broń mi się zacięła na konkursie i nie dokończyłem strzelania, wtedy kto wie?
Trochę błędów jest, ale dla laika są niezauważalne i pomijalne, podstawowa lektura dla prawników i Policjantów, którzy pracują z procesem.
Tylko 70 stron, ale wcale nie jest łatwo przeczytać a my musimy "znać na wyrywki" i umiejętności tam zawarte stanowią jedynie PODSTAWY, reszta to praktyka i samodoskonalenia. Nie bez powodu mówiło się, że gdy w CSP, w nocy pali się światło, to albo RD pije, albo "techniki się uczo".
KDTK jest najdłuższym, najtrudniejszym i najdroższym kursem specjalistycznym a jego zdanie dopiero umożliwia pracę na miejscu zdarzenia. Prawdziwą pracę.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach