Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat


Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
night_girl
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 28, 2014 19:23 Pobierz post   Zbrodnia doskonała

..

Ostatnio zmieniony przez night_girl Pon Lip 07, 2014 10:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
docent 
Zadomowiony



Pomógł: 4 razy
Posty: 283
Skąd: CSI olsztyn
Wysłany: Sro Sty 29, 2014 09:07 Pobierz post   

racja ciekawy

_________________
jesteśmy tu oboje, ja śpię a Ty się śnisz
 
 
błądbezwzględny 
Nowa dusza


Wiek: 28
Posty: 3
Skąd: Krakow i ok.
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 12:57 Pobierz post   Re: Zbrodnia doskonała

night_girl napisał/a:
Jak ktoś tutaj zauważył w kryminalistyce nie jest możliwa. W relacji przemocowej jak najbardziej.

Ciekawy artykuł przybliżający problematykę stosowania przemocy emocjonalnej i tego jak to się dzieje, że sprawca jawi sie jako wybawiciel i zatroskany partner, a ofiara jako ktoś zaburzony.

http://www.psychologia.ed...praglowska.html


Obawiam się, że to może być całkiem powszechne zjawisko, o istnieniu którego mało kto wie. Uzależnianie partnera od siebie i jego wyniszczanie emocjonalne powinno być surowo karane, moim zdaniem na równi z krzywdzeniem fizycznym.

 
 
geminus 
Nasz człowiek


Pomógł: 34 razy
Posty: 375
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 14:19 Pobierz post   

błądbezwzględny napisał/a:
Uzależnianie partnera od siebie i jego wyniszczanie emocjonalne powinno być surowo karane, moim zdaniem na równi z krzywdzeniem fizycznym
Co masz na myśli uzależnienie partnera od siebie. Nie każdy taki przypadek musi łączyć się z "wyniszczeniem emocjonalnym". Co do karania to zgodnie z Art. 207 za znęcanie fizyczne lub psychiczne przewidywana jest kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 
 
night_girl
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 02, 2014 10:16 Pobierz post   

..

Ostatnio zmieniony przez night_girl Pon Lip 07, 2014 10:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
geminus 
Nasz człowiek


Pomógł: 34 razy
Posty: 375
Skąd: z Polski
Wysłany: Nie Lut 02, 2014 16:25 Pobierz post   

Jeżeli jedna ze stron nie widzi nic złego w uzależnieniu od drugiej strony i akceptuje to, to nie można mówić że wyniszczana jest emocjonalnie. Przykładem uzależnienia jest miłość, choć ta czasami wyniszcza nie tylko emocjonalnie ;-)

 
 
maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.


Pomogła: 11 razy
Wiek: 28
Posty: 825
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 02, 2014 19:31 Pobierz post   

Weźmy pod uwagę całkiem szeroko rozumiane relacje BDSM . Są bardzo zróżnicowane od zwykłej zabawy tylko i wyłącznie w łóżku (wiązanie, klapsy itp) po całkowite uzależnienie fizyczne i psychiczne. Istnieje społeczność, która podpisuje specjalne umowy pomiędzy panem i niewolnicą (albo panią i niewolnikiem), w której jedna ze stron zobowiązuje się do zapewnienia odpowiednich warunków bytowych i emocjonalnych a druga zezwala na "zabranie wszelkich praw i zobowiązuje się pozostać niewolnikiem" drugiej strony. (Gdzieś na necie jest artykuł na ten temat nie mogę go teraz odnaleźć, mam tylko angielską WIKI )

Cytat:
Some people draw up a slave contract that defines the relationship in explicit detail. These contracts may also deal with domestic arrangements (such as cleanliness, home duties) and interpersonal relationship matters (such as issues of deference, language, etc.), besides the sexual arrangements. Typically, they would provide that the master has the only say in all matters relating to the body and manners of the slave, including clothing, underwear, social relations outside of the arrangement, etc. However, these contracts are understood as not having any legal weight and are not intended to be used in a court of law, but are an understanding and agreement between the individuals.In some traditional rituals, after signing a slave contract, many people celebrate the commitment to the relationship with a collaring ceremony, which can be simple or elaborate and friends are usually invited. The slave then wears a collar, which symbolizes their status. The collar may be a piece of neckwear, or may be a bracelet or other piece of jewellery that symbolizes slave status. These collars are generally not removed unless or until the relationship is dissolved, although some slaves are permitted to wear a more subdued (or less obtrusive) one outside of the home - for example during work or in social situations with people who may feel uncomfortable by them.


W dużym skrócie wygląda to tak, że Master/Domina utrzymuje niewolnika/niewolnicę zapewniając jej/jemu odpowiedni byt a niewolnik zajmuje się domem i dogadzaniem Panu/Pani.

Często tacy niewolnicy są rejestrowani na TEJ STRONIE. Taka osoba dostaje numer i certyfikat, a następnie zostaje nim oznaczona (tatuaż, wisiorek - Oto zdjęcia (+18)). Dzięki temu później może trafić na rynek i zostać przekazana innej osobie.

Takie osoby świadomie zgadzają się na takie traktowanie. Z upływem czasu uzależnienie psychiczne staje się coraz większe, po pierwsze dlatego, że osoba uległa kocha a po drugie uzależnia się również podczas sesji.

Dlatego całkowicie się nie zgadzam z twierdzeniem:

błądbezwzględny napisał/a:

Obawiam się, że to może być całkiem powszechne zjawisko, o istnieniu którego mało kto wie. Uzależnianie partnera od siebie i jego wyniszczanie emocjonalne powinno być surowo karane, moim zdaniem na równi z krzywdzeniem fizycznym.


Co innego przemoc domowa, połączona z przemocą psychiczną, tak jak mówi
geminus napisał/a:
Co do karania to zgodnie z Art. 207 za znęcanie fizyczne lub psychiczne przewidywana jest kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
.

Tu jednak należy rozróżnić uzależnienie od przemocy domowej.

Przemoc domowa to:
Cytat:
Destruktywna krytyka i słowne ubliżanie: np. krzyki, drwiny, oskarżanie, wyzwiska, werbalne groźby;
Taktyka nacisków: dąsanie się, grożenie (niedawaniem pieniędzy, wyłączaniem telefonu, zabraniem samochodu, popełnieniem samobójstwa, zabraniem dzieci, złożeniem na skargi do instytucji socjalnych);
Brak szacunku: ustawiczne upokarzanie ofiary przy innych, nieodpowiadanie na pytania ofiary, zabieranie pieniędzy bez pytania, odmowa pomocy przy dzieciach czy pracach domowych;
Nadużycie zaufania: kłamstwa, okazywanie zazdrości, zdradzanie, niedotrzymywanie obietnic i wspólnych uzgodnień;
Izolowanie: podsłuchiwanie lub blokowanie rozmów telefonicznych, mówienie, dokąd wolno i dokąd nie wolno chodzić ofierze, uniemożliwianie jej kontaktów z przyjaciółmi czy rodziną;
Nękanie: śledzenie i sprawdzanie ofiary, otwieranie listów, ustawiczne sprawdzanie, z kim ofiara się kontaktuje, zawstydzanie ofiary przed innymi;
Groźby: agresywna gestykulacja, wykorzystywanie przewagi fizycznej do zastraszania ofiary, niszczenie rzeczy ofiary, tłuczenie przedmiotów, walenie w ściany, grożenie zabiciem lub skrzywdzeniem ofiary albo dzieci;
Przemoc seksualna: gwałcenie (zmuszanie siłą i groźbą czy zastraszaniem do współżycia płciowego, współżycie wtedy, gdy ofiara tego nie chce), upokarzające traktowanie z powodu orientacji seksualnej;
Przemoc fizyczna;
Wypieranie się: zaprzeczanie zarzutom złego traktowania, wmawianie ofierze, że sama ponosi winę za złe traktowanie, okazywanie przy innych dobroci i cierpliwości, płacz i błaganie ofiary o przebaczenie, przyrzekanie, że to się już więcej nie zdarzy.


Jakby nie patrzeć zjawisko niewolników BDSM spełnia wszelkie znamiona przemocy domowej jednak różni się jednym: osoba poniżana wyraża zgodę.

Czy takie zjawisko jest destrukcyjne? Moim zdaniem nie. Takie relacje dopełniają związek pomiędzy kobietą a mężczyzną, jeśli obie strony wyrażają na to zgodę.

Ciekawym zjawiskiem jest także Syndrom Stokholmski.
Cytat:
Syndrom sztokholmski - stan psychiczny, który pojawia się u ofiar porwania lub u zakładników, wyrażający się odczuwaniem sympatii i solidarności z osobami je przetrzymującymi. Może osiągnąć taki stopień, że osoby więzione pomagają swoim prześladowcom w osiągnięciu ich celów lub w ucieczce przed policją. Syndrom ten jest skutkiem psychologicznych reakcji na silny stres oraz rezultatem podejmowanych przez porwanych prób zwrócenia się do prześladowców i wywołania u nich współczucia. Nazwa syndromu wiąże się ze słynnym napadem na Kreditbanken w Norrmalmstorg, dzielnicy Sztokholmu, podczas którego napastnicy przez kilka dni (między 23 a 28 sierpnia 1973) przetrzymywali zakładników. Po złapaniu napastników i uwolnieniu przetrzymywanych przez nich osób, te ostatnie broniły przestępców pomimo sześciodniowego uwięzienia.


Co do tego polecam film: The Poughkeepsie Tapes

_________________
Liczba lat na karku nie znaczy o dojrzałości.
 
 
 
night_girl
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 03, 2014 08:43 Pobierz post   

..

Ostatnio zmieniony przez night_girl Pon Lip 07, 2014 10:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rafal44 

Wiek: 49
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 01:11 Pobierz post   

Bardzo ciekawy artykuł.

 
 
night_girl
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 05, 2014 11:39 Pobierz post   

..

Ostatnio zmieniony przez night_girl Pon Lip 07, 2014 10:56, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
geminus 
Nasz człowiek


Pomógł: 34 razy
Posty: 375
Skąd: z Polski
Wysłany: Sro Lut 05, 2014 15:21 Pobierz post   

Drobie Panie a jaki związek ma to co piszecie ze zbrodnią doskonałą?

 
 
night_girl
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 05, 2014 17:49 Pobierz post   

..

Ostatnio zmieniony przez night_girl Pon Lip 07, 2014 10:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
geminus 
Nasz człowiek


Pomógł: 34 razy
Posty: 375
Skąd: z Polski
Wysłany: Sro Lut 05, 2014 20:48 Pobierz post   

Oczekiwałem odpowiedzi, nie pytania?

 
 
night_girl
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 06, 2014 07:46 Pobierz post   

..

Ostatnio zmieniony przez night_girl Pon Lip 07, 2014 10:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.


Pomogła: 11 razy
Wiek: 28
Posty: 825
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 12:34 Pobierz post   

geminus napisał/a:
Drobie Panie a jaki związek ma to co piszecie ze zbrodnią doskonałą?


Ja tylko odpowiedziałam na artykuł o przemocy i myślę, że ta "zbrodnia doskonała" właśnie dotyczyła tego:

Cytat:
Sprawcy przemocy emocjonalnej posługują się kamuflażem i często naruszając prawo moralne, nie naruszają prawa karnego. Swoich zachowań i przekonań nie ujawniają przed osobami, od których zależy ich funkcjonowanie.


night_girl, ja tylko przywołałam jedną z relacji, w których przemoc występuje a nie kwalifikuje się do penalizacji, czego oczekiwałby błądbezwzględny,

_________________
Liczba lat na karku nie znaczy o dojrzałości.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 28