Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
zaciekawiony 
Zadomowiony
Robi odciski

Wysłany: Wto Sty 01, 2013 23:28 Pobierz post   Małżeństwo Zboińskich

Natknąłem się w starej prasie na niesamowitą sprawę z lat 20. Małżeństwo Stefana i Germaniki Zboińskich podróżowało po całym kraju, trudniąc się napadami i morderstwami rabunkowymi. Gdy zatrzymano ich w 1924 roku przyznali się do 51 zabójstw!
Oboje skazano na śmierć, choć jej, po kilku apelacjach, zamieniono wyrok na dożywotnie więzienie. Jeśli dałoby się to potwierdzić w aktach sądowych, stanowiliby najgorszych seryjnych morderców w historii Polski.

http://curioza.blogspot.c...zboinskich.html

StellaBonasera 
Nowa dusza

Wysłany: Wto Sty 22, 2013 17:33 Pobierz post   

Ale fajnie :mrgreen:
A tak na poważnie: wydaje mi się, że kiedyś (choćby nawet jeszcze 50 lat temu) o wiele trudniej było kogoś 'aresztować'
Nie wydaje Wam się :?:

maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Pomogła: 11 razy
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 20:25 Pobierz post   

StellaBonasera, nie nie wydaje mi się :) Kiedyś w PRL-u nawet łatwiej było kogoś aresztować niż teraz :) teraz to jakieś nakazy nie nakazy papierkologia a kiedyś ktoś o tym myślał??? może nie aż tak jak teraz.

Jeśli chodzi o ZATRZYMANIE jako ustalenie kto i w ogóle to też nie było aż tak trudne. Polecam poczytać.

a tak PS> to przedstaw się w temacie ogólnym jak masz chęć :) i podaj swój wiek bo mnie ciekawi po lekturze Twojego profilu :)

Ostatnio zmieniony przez maria_k Wto Sty 22, 2013 20:28, w całości zmieniany 1 raz  

StellaBonasera 
Nowa dusza

Wysłany: Wto Sty 22, 2013 21:47 Pobierz post   

Trochę się nie jasno wyraziłam
Można się było ukryć powiedzmy banalnie w lesie i nie było żadnych GPS-ów, satelitów i innych nowinek technologii :) oczywiście o ile prędzej komuś nie zdradzało się takich kryjówek i nie byliśmy aż taką "zanętą"

Z tym co wspomniałaś się zgadzam, był taki przypadek w mojej rodzinie, mnóstwo rozpraw (to i tak dobrze) na temat nie wiadomo czego. Na szczęście zakończyło się "spokojnie"

Ojej, wiek, wiek, wiek czy gra aż tak istotną rolę
A jeśli chcecie wiedzieć potraktujcie to jako jedną z zagadek kryminalnych :grin:

Ostatnio zmieniony przez StellaBonasera Wto Sty 22, 2013 21:48, w całości zmieniany 3 razy  

docent 
Zadomowiony

Wysłany: Sro Sty 23, 2013 07:59 Pobierz post   

dawniej to może było trudniej było z wykrywalnością na skutek słabszej techniki, a do odkrywania ukrytego w lesie to ciągle dobry jest Reksiowy nos w porozumieniu z nadleśnictwem :-D

studentpsycho 
Nowa dusza

Wysłany: Wto Sie 27, 2013 12:36 Pobierz post   

Lata 80 i 90 to były lata gdzie najwieksza przestepczosc była. Dziś ona mimo wszystko spada. Duzy naciskkładzie się już w szkołach na resocjalizację młodocianych. Ale temat niezwykle ciekawy.

docent 
Zadomowiony

Wysłany: Wto Sie 27, 2013 12:59 Pobierz post   

niestety nie wydaje mi się abyś miał rację Panie studentpsycho, z mojej kariery i obserwacji wynika ,że w latach 80 90 to częściej można było dostać po gębie, sztachetą przez banię lub ewentualnie już skrajnie ktoś kosą w bebech ożenił ale smiertelność była mała. Dzisiaj dużo takich spotkań niestety kończy się śmiertelnie na skutek bestialstwa sprawców (celowo podaję liczbę mnogą, gdyż tacy bohaterzy rzadko atakują w pojedynkę). Niestety nie wiem również gdzie są szkoły z prewencyjną resocjalizacją? Gimbaza?

night_girl
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 27, 2013 14:04 Pobierz post   

..

Ostatnio zmieniony przez night_girl Pon Lip 07, 2014 11:07, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu