Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
Aisze 
Nowa dusza

Wysłany: Sro Gru 03, 2008 00:05 Pobierz post   Sprzątanie po śmierci

Niedawno widziałam w tv dokument o firmach sprzątających miejsca w których popełniono samobójstwo,morderstwo albo też osoby zmarły z przyczyn naturalnych,a zwłoki rozłożyły się .Firmy te działają na terenie Wielkiej Brytanii ,a ja jestem ciekawa jak wygląda to w Polsce.Kto się tym zajmuje; policja,zakłady pogrzebowe,a w domu rodzina na własną rękę?

Theos 
Nowa dusza
qui pro quo

Wysłany: Sro Gru 03, 2008 16:32 Pobierz post   

W Polsce także są takie firmy. :)

http://czysciciele.pl/index.php?ID=uslugi

"Wszelkie uogólnienia cechują idiotów."

Mówca Umarłych 
Normalny inaczej

Wysłany: Sro Gru 03, 2008 23:28 Pobierz post   

Posikam się ze śmiechu. Albo od płaczu.

Mamy obszerny temat dotyczący trupiego jadu... Ja się nie dziwię, że mamy tyle niedouczonych ludzi, wierzących w mistyczne zabijanie trupiego jadu, skoro firma zajmująca się sprzątaniem po zwłokach wypisuje bajki.

Cytat:
Długo czasowe przebywanie zwłok w zamkniętym pomieszczeniu jest bardzo groźne dla zdrowia osób żywych , grozi zatruciem jadem trupim
Cytat:
Jad trupi jest bardzo szkodliwy. Krótko mówiąc chodzi o to, że bakterie nie mając już "pożytku z trupa" wychodzą z niego, szukając nowego żywiciela. Ponoć najniebezpieczniejszy jest do ok. 10h po śmierci. Do zakażenia dochodzi wtedy, jeśli jad dostanie się do organizmu (np. jak ktoś dotykał zwłok mając otwartą ranę na ręce - jad trupi mógł sie przedostać tą drogą do organizmu). Jego obecność w żywym organizmie wykrywa sie po 2 miesiącach. Odpowiednio szybko wykryty jest uleczalny. Jednak zawsze "coś" tam w środku zostanie...:/

Cóż, nie ma to jak gdy firma zajmująca się deratyzacją, dezynfekcją, dezynsekcją i walką z kretami bierze się za poważne tematy.

Tak w skrócie żeby nie było, że ktoś przeczyta tylko ten temat.
Wyjaśnienie: Trupi jad
Samo przebywanie w obecności "trupiego jadu" nie powoduje zatrucia.
Trupi jad, a bakterie, to dwie różne rzeczy. Powiązane ale inne.
To "coś zostanie"...
JollyRoger napisał/a:
Produkty rozkładu białek są obecne fizjologicznie w niewielkich ilościach we krwi.
Są usuwane na bieżąco poprzez neutralizację w wątrobie i wydalanie przez nerki.

Co do wykrywalności i szkodliwości w 10h... szukam informacji. cdn

Sorry za offtop, ale coś mnie trafiło...

Aisze 
Nowa dusza

Wysłany: Czw Gru 04, 2008 00:17 Pobierz post   

Dobre ! :mrgreen: Czy ten co to pisał to idiota czy może myślał,że pisze do idiotów.Tak czy inaczej bardzo profesjonalna notatka w reklamie być może równie profesjonalnej firmy.
Wszędzie tak to wygląda?Kto właściwie szuka i dzwoni po takich ludzi, kto ma taki obowiązek?

Mówca Umarłych 
Normalny inaczej

Wysłany: Czw Gru 04, 2008 08:12 Pobierz post   

Obstawiałbym za tą pierwszą wersją Aisze. Spójrz na styl języka. W języku potocznym można użyć słowa "ponoć". Ale nie w oficjalnym stylu w jakim powinien być ten tekst napisany. "Ponoć... najniebezpieczniejszy jest..."

Aisze 
Nowa dusza

Wysłany: Czw Gru 04, 2008 23:36 Pobierz post   

Czytając to wszystko i słysząc o różnym traktowaniu zwłok zastanawiam się czy kiedykolwiek będziemy mieli fachowców w tych dziedzinach z prawdziwego zdarzenia.Zakłady pogrzebowe wciąż kojarzą mi się z zapitymi facetami,prostactwem i chamstwem.Nie dla tego ,ze tak mówią ludzie ale dlatego ,że sama nie jedno widzialam i slyszalam.Czy naprawde tak ciężko znaleźć do tej pracy "normalnych" ludzi.Teraz jeszcze dochodzą do tego "czysciciele".Zgroza,a moze ja sie za duzo filmow naoglądałam?

forumowicz 
Nowa dusza

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Sob Lut 09, 2013 14:25 Pobierz post   

czy możecie polecić firmę, najlepiej z Trójmiasta złamującą się tego typu usługami?

maria_k 
Absolutny mistrzu
Wilcze dziecię.

Pomogła: 11 razy
Wysłany: Sob Lut 09, 2013 15:03 Pobierz post   

Google: klik , klik , klik ,

forumowicz 
Nowa dusza

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 17:57 Pobierz post   

Dziękuje, chodziło mi o polecane firmy, bo w necie także to znalazłam i wstępnie się dowiadywałam o procedurę i koszty. Różnica między jedną a drugą firmą to 2000zł wiec chciałbym mieć pewność,że warto zapłacić więcej, albo wręcz przeciwnie nie warto bo obie firmy działają tak samo ale za inne pieniądze. Podlinkowane firmy nie są z Trójmiasta co także podwyższa koszty.

Odpowiedz do tematu