Kryminalistyka i medycyna sądowa Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat

Pobierz tematPoprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość
Doktor-Granat 
Nasz człowiek

Wysłany: Pią Lut 03, 2012 19:57 Pobierz post   

1) wydział myślałem , że był już przeszukany - moj błąd - to szukamy w szczególności w piecu przy którym pracował Konrad

Znaleziono zaschnięte ślady krwi, w kilku miejscach, w świetle UV mamy jasny obraz i nie mamy wątpliwości, że to krew. Ślady zaczynają się w pomieszczeniu sterowni, później ślady wleczenia, które urywają się przy drzwiach (tu stoi wózek platformowy - zapewne wtedy też stał...)

2) prywatne samochody mi sie zdawały mało prawdopodobne , bo albo by musiaeli wyjechac przez brame gdzie kamera zarejstrowała albo wywieżc ciało wózkiem i przepakować do auta. Ale sprawdzmy

No w samochodzie marki Peugot 407 należący do Piotra, znaleziono ślady krwi.

3) okazanie hmm po zeznaniach bezdomnych nie zdaje się zeby mogli kogos rozpoznac a napewno nie na 100% bo postura czy ubranie nie wskazuje jednoznacznie

Okazanie bezdomnym:
Ten wyższy z nr 2, to by mógł być ten co wyrzucił ten worek, poznaję go po sylwetce, niestety twarzy nie widziałem. Tego drugiego nie rozpoznaję w ogóle, bo go nie było przy kontenerze, dopiero za drugim razem jak coś nieśli i nas zauważyli przy śmietniku to się odwrócili, ale twarzy nie widziałem , ale wiem tylko, że był niższy, no taki średni...

docent 
Zadomowiony

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 08:38 Pobierz post   

czy DNA z samochodu Piotra/ciuchów ze śmietnika/z zakładu pochodzi od jednej osoby? Konrada T.
A w ogóle to akcja się dzieje w 24 h?

czy brygadzista był zamieszany w kradzież złomu?

może brygadzista jest leworęczny?

Doktor-Granat 
Nasz człowiek

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 21:55 Pobierz post   

czy DNA z samochodu Piotra/ciuchów ze śmietnika/z zakładu pochodzi od jednej osoby? Konrada T.
Tak jest zgodność!

A w ogóle to akcja się dzieje w 24 h?
Powiedzmy, że w 48h, choć to mało istotne!

czy brygadzista był zamieszany w kradzież złomu?
Zapewnia, że nie miał zielonego pojęcia o kradzieżach. Nikt nie jest w stanie tego przeliczyć bo nigdy nie ginęły duże ilości (przynajmniej na tyle, żeby to wyszło)

może brygadzista jest leworęczny?
Nie jest, ale jaki to ma mieć związek?

Mamy już chyba sprawce/ów - może pora wyłożyć kawę na ławę... Co proponujecie jak to zagrać?

docent 
Zadomowiony

Wysłany: Wto Lut 14, 2012 18:26 Pobierz post   

może tradycyjnie na osobności panów napuścić na siebie :-) niech się poobciążają wzajemnie

Doktor-Granat 
Nasz człowiek

Wysłany: Czw Mar 01, 2012 20:47 Pobierz post   

może tradycyjnie na osobności panów napuścić na siebie niech się poobciążają wzajemnie

Niech będzie... Panowie po dłuższej sprawie obciążają się na wzajem...Ale Zbysio mówi dość sensownie:

Ja, Piotr i Konrad po zakończonej przerwie wrócili na wydział, zasiedli jak zwykle zresztą do rozpicia kolejnej butelki wódki. Czas umilał nam również Pokerek. To tutaj doszło do sprzeczki, bo Piotr przypomniał sobie, że Konrad coś mu tam leci kaski, którą to jak twierdził Konrad oddał mu wraz z nawiązką... Konrad postanowił wytłumaczyć Piotrowi jak bardzo się myli i sięgnął po nóż co go w szufladzie trzymał... Piotr w samoobronie, mu go wyrwał i jak to po pijaku chaotycznie i na oślep go tym nożem... Później to już tylko Konrada na wózeczek i trza za bramę z nim, bo tu to zmoka by była. Cieciowi jak zwykle buteleczka wódki i mówimy, że ze złomem jedziemy - standard!!! Piotrek wyjeżdża mi z tekstem, żeby go rozebrać i podrzucimy koło śmietnika, tam pełno meneli i bezdomnych więc będzie na nich jako motyw rabunkowy, więc najpierw ciuszki im daliśmy, żeby się rzucili, a później Konrada do kontenera i po problemie, ale jak szliśmy już we dwoje z ciałem, to te mendy już przy koszu grzebali, więc mówię dawaj go w bagażnik i wywieziemy go po robocie... Rano to już kwestia czasu, nad rzekę za miasto, do worka kilka prętów z roboty i na dno...

Poszliście po najniższej linii oporu, może byłem mało aktywny w odpowiedziach, ale wy też się nie wykazaliście! ćwiczcie szare komórki wkrótce nowa zagadka. Polecam wejście w archiwum zagadek od dwóch lat wstecz - bo omijacie najbardziej oczywiste pytania i czynności, bez których nie ruszycie o krok, a skupiacie się na rzeczach niepotrzebnych.

Powodzenia - Dziękuję wytrwałym

Zagadka do archiwum!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi