Jak można było przypuszczać,  ekspansywne komputery wkroczyły także do kryminalistyki. Ale jak z większością zjawisk bywało, człowiek momentalnie znalazł sposoby, aby przy pomocy komputerów porządnie narozrabiać. Pojawiło się zjawisko zwane "przestępczością komputerową".  Przestępczość związana z elektronicznymi systemami przetwarzania ma tyle lat co i same systemy. O pierwszych wypadkach można mówić już w 1940 roku. Oczywiście od tego czasu inteligentne istoty ludzkie mocno ulepszyły metody oszukiwania bliźniego, w tym też za pomocą dzidziny wiedzy odpowiadającej za naszą informatyzację. 

A że problem trywialny nie jest i rozwija się w tempie jakiego życzylibyśmy naszej gospodarce, postanowiliśmy poświęcić mu nowy dział. Patronatu nad naszymi tutaj dywagacjami podjęła się jedna z firm - liderów na rynku polskim jeśli chodzi o informatykę śledczą: Mediarecovery.

Liczymy na to, że uda nam się przybliżyć Wam choć trochę mocno skomplikowaną tematykę informatyki śledczej. Wszelkie sugestie i uwagi jak zwykle mile widziane.
Skomentuj artykuł na forum

:: Jak odczytać fałszywe dokumenty i numery VIN
:: DISCOVERY - Zbrodnie, które wstrząsnęły światem
:: Człowiek z Maree
:: Tajemnica Gatton
:: Tutoriale kryminalistyczne

:: NOWE! Puzzle

:: Przygody detektywa Maxa

:: Quiz
:: VIII Edycja Konkursu Wiedzy Kryminalistycznej im. prof. Brunona Hołysta
:: Test wiedzy o historii medycyny
:: Test wiedzy o kryminalistyce i medycynie sądowej
:: Układanka
:: Zagadki kryminalne

"Życie jest ciągiem następujących po sobie chwilowych rozwiązań.— Terry Pratchett"


GALIEL@WEBGROUP 2005