Zmiana nazwy katowickiej "Sądówki"

20 czerwca 2007 roku Śląska Akademia Medyczna imienia Ludwika Waryńskiego w Katowicach zmieniła nazwę na: "Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach" - zgodnie z ustawą z dnia 30 marca 2007.

Nie tylko wyższe uczelnie zmieniają nazwy. Dotyczy to również jednostek organizacyjnych działalności podstawowej uczelni. Rektor ma prawo do ich zniesienia, utworzenia i przekształcenia.

Herb SUM

Dotychczas w naszej Alma Mater - w ramach Wydziału Lekarskiego w Katowicach - istniały trzy jednostki z zakresu nauk sądowych:

  1. Katedra Medycyny Sądowej,
  2. Samodzielny Zakład Medycyny Sądowej oraz
  3. Samodzielny Zakład Toksykologii Sądowo-Lekarskiej.

Jej Magnificencja Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. med. Ewa Małecka-Tendera Zarządzeniem Nr 78/2008 z dnia 01.08.2008 r.

  1. Zlikwidowała:
    Samodzielny Zakład Toksykologii Sądowo-Lekarskiej Katedry Medycyny Sądowej Wydziału Lekarskiego w Katowicach.
  2. Przekształciła:
    Katedrę Medycyny Sądowej oraz Samodzielny Zakład Medycyny Sądowej działające w ramach Wydziału Lekarskiego w Katowicach w Katedrę i Zakład Medycyny Sądowej i Toksykologii Sądowo - Lekarskiej.

Zgodnie z Zarządzeniem, zakończenie czynności likwidacyjnych nastąpi nie później niż do dnia 31.10.2008 r. Pełny tekst dokumentu można znaleźć pod adresem: http://www.slam.katowice.pl/bip/dok/zarz_78_08.doc

Obecnie p.o. Kierownika Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej i Toksykologii Sądowo - Lekarskiej jest dr med. Czesław Chowaniec (od 1 VII 2007 do 30 IX 2011).


Rafał Skowronek

Skomentuj artykuł na forum

:: Jak odczytać fałszywe dokumenty i numery VIN
:: DISCOVERY - Zbrodnie, które wstrząsnęły światem
:: Człowiek z Maree
:: Tajemnica Gatton
:: Tutoriale kryminalistyczne

:: NOWE! Puzzle

:: Przygody detektywa Maxa

:: Quiz
:: VIII Edycja Konkursu Wiedzy Kryminalistycznej im. prof. Brunona Hołysta
:: Test wiedzy o historii medycyny
:: Test wiedzy o kryminalistyce i medycynie sądowej
:: Układanka
:: Zagadki kryminalne

"Stare chińskie przysłowie mówi: jeżeli nie wiesz co powiedzieć, to powiedz stare chińskie przysłowie. — Terry Pratchett"


GALIEL@WEBGROUP 2005